Trent Reznor a Atticus Ross pracují na dalším soundtracku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 16.01.2017

Trent Reznor, hlavní tahoun elektronických NINE INCH NAILS, je v poslední době k nezastavení. Se svým parťákem Atticusem Rossem, který je nově také stálým členem „devítipalcových hřebíků“, pracoval v loňském roce  na soundtracích k filmům Before The Flood či Patriots Day, pod hlavičkou NIN společně den před Vánoci vydali EP Not The Actual Events. Pánové budou ale zřejmě workoholici, neboť se kromě všech zmíněných aktivit pustili do dalšího projektu.

Tím je soundtrack k cyklu dokumentárních filmů o válce ve Vietnamu, který vznikl pod režisérskou taktovkou Kena Burnse. Pod názvem The Vietnam War bude série deseti epizod o celkové délce 18 hodin odvysílána televizní stanicí PBS v září letošního roku, přičemž hudební podklad pánů Reznora a Rosse bude zabírat celkem přes dvě hodiny času. Kromě úplně nové hudby bude ve snímcích použit i materiál, který vznikl dříve pro Nine Inch Nails nebo jiné filmy, vše ale patřičně přepracované. V dokumentu zazní i dobové skladby od Boba Dylana, THE BEATLES nebo ROLLING STONES.

„Když jsme nabídku na tento projekt dostali, nebylo třeba ani dokončit větu a už jsem souhlasil,“ vzpomíná Reznor. „Nad takovou věcí se nepřemýšlí, to je jistota, podobné nabídky nepřicházejí každý den. Navíc jsme měli absolutní uměleckou svobodu a toho si cením nejvíc. Dokonce jsme ani nedostali konkrétní scény, abychom je opatřili hudbou, řekli nám jen nálady jednotlivých úseků a my se do nich snažili trefit.“ Duo navíc přiznává, že do hudby použilo spoustu reálných zvuků přímo z dobových záznamů, a tak jim jako rytmické prvky mohly posloužit i výbuchy, zvuk helikoptéry či rozhovory s vojáky.

První ukázku z dokumentu můžete sledovat tady:

Trent Reznor a Atticus Ross se tedy stali zavedenými jmény na poli filmové hudby, navíc ale také přislíbili mnohem více aktivit domovských Nine Inch Nails. Na letošní rok je naplánováno vydání několika nahrávek a duo bude aktivní i koncertně, i když možnost vyrazit na celosvětové turné rezolutně odmítají. Jedním z důvodů může být i čerstvé narození již čtvrtého potomka, kterého se jednapadesátiletý Reznor dočkal se svou ženou Mariqueen Maandig.

Aleš Lochman

(Navštíveno 143krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články