Legendární studio Muscle Shoals Sound znovu otevřelo

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.01.2017

I když je velké jako obývací pokoj, skrývá toto místo spoustu historie. Slavné studio, které sídlí v alabamském Sheffieldu na adrese 3615 Jackson Hwy., prošlo rekonstrukcí a nyní je otevřeno pro návštěvníky. „Pokusili jsme se zachovat co největší autentičnost studia, tak jak ho využívali The Swampers na začátku sedmdesátých let,“ říká ředitelka Muscle Shoals Music Foundation Bonnie Bak. Jméno The Swampers nebo také Muscle Shoals Rhythm Section označuje skupinu muzikantů, se kterými zde nahrávali ARETHA FRANKLIN, PAUL SIMON, CHER, ROD STEWARD, JOE COCKER, DUANE ALLMAN, BOBBY BLAND, J.J. CALE, BOZ SCAGGS, DELBERT MCCLINTON a spousty dalších.

„Máme zde i skvělou výstavu většiny alb, která se zde natáčela, a samozřejmě hudba, která zde vznikla, vás během prohlídky provází na každém kroku.“ Studio sídlí naproti hřbitovu a v jeho budově se dříve provozovala trochu méně poetická činnost – stavěly se zde rakve. Po rekonstrukci je v interiéru dobový zeleně a zlatě pruhovaný strop a hnědý koberec. Všude kolem jsou pak pochopitelně kytary, baskytary a zesilovače Fender, varhany Hammond, elektrické piano Wurlitzer a černé klavírní křídlo. Kontrolní místnost v sobě skrývá nahrávací pult s analogovým magnetofonem a od vlastního studia je oddělena velkými skleněnými okny. Polystyrenová zvuková izolace je také zpátky na svém místě jako v dobách největší slávy.

Bonnie Bak pokračuje: „Sehnali jsme spoustu pěkných fotografií, například jak si ROLLING STONES dávají kuřáckou pauzu v malé koupelně, kde Keith Richards napsal Wild Horses. Máme tu i gauč, na kterém podřimoval Steve Winwood a také mixpult, z něhož Ronnie Van Zant z LYNYRD SKYNYRD poslouchal právě nahraný materiál. Je tady toho spoustu k vidění, ale ten pocit, který získáte při příchodu do studia, je k nezaplacení.“

Jan Tesař

(Navštíveno 148krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články