FOTO: Rock im Park zažil premiéru skvělých Prophets of Rage

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 04.06.2017

Druhý festivalový den začal v Norimberku pěkně zostra. FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES měli sice pod pódiem poloprázdno, ovšem ani to Carterovi nezabránilo v tom, aby si vystoupení své kapely pořádně užil. Během setu se tak vydal na výlet nad hlavy diváků nebo stihl vyburcovat dav k vytvoření obrovského circle pitu (ten můžete zhlédnout na videu níže).

Na hlavním pódiu se během odpoledne ukázali i francouzští GOJIRA, divácky atraktivní show, během níž došlo i na rozbíjení plechovky Prazdroje o vlastní hlavu, ukázali AIRBOURNE. Sympatickým a jistým výkonem se zase blýskli ALTER BRIDGE.

Nejočekávanější událostí sobotního dne bylo vystoupení superkapely PROPHETS OF RAGE. Formace, v níž se sešli členové RAGE AGAINST THE MACHINE, CYPRESS HILL a PUBLIC ENEMY, zde odehrála první evropský koncert své kariéry a je tak logické, že očekávání byla veliká. A zkušení hudebníci rozhodně nezklamali. Kromě nesmrtelných hitů Rage Against The Machine, které mají stále neskutečnou sílu, přišlo i jedno obrovské překvapení. Jako vzpomínku na nedávno zesnulého Chrise Cornella si totiž kapela přizvala na pódium Serje Tankiana ze SYSTEM OF A DOWN, aby společně zahráli emotivní skladbu Like A Stone od AUDIOSLAVE.

Hlavní hvězdou večera byli již zmiňovaní System Of A Down. Ti do Evropy přivezli show plnou všech známých hitů okořeněnou o kousky, které diváci již pěknou řádku let živě neslyšeli. Skladba Pictures, jež pochází z desky Steal This Album!, se na koncertní pódia vrátila po dlouhých 17 letech. Jedinou vadou na kráse na jinak precizně odehraném setu byl fakt, že Serj Tankian už hlasově na většinu skladeb své kapely nestačí.

V rámci nedělního dne na Rock im Park vystoupí RAMMSTEIN, SIMPLE PLAN, FIVE FINGER DEATH PUNCH nebo LIAM GALLAGHER.

Text: Jakub Poštolka, foto: Milan Říský

(Navštíveno 402krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články