3 nejlepší zářezy KASABIAN

Rubrika:  Novinky, publikováno: 04.06.2017

Kasabian (2004)
Rezonující debut založený na fúzi britských kytarovek s tanečními prvky zabral hned napoprvé. Skupině se po vydařené prvotině zvěstovala slibná budoucnost. V kontextu tehdejší ostrovní scény se jednalo o naprostou trefu do černého a o Kasabian se začalo mluvit jako o možném nástupci Oasis.

Kasabian-album

West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009)
Kapelní majstrštyk už před samotným vydáním provázela masivní promo kampaň plná historek o Pizzornovi, který s jointem v ruce po nocích sledoval dokumenty z blázinců a vymyslel tak koncept třetího alba. Kasabian překonali prokletí britských nadějí, které se často zacyklí ve vzorci „solidní debut, horší dvojka a zbytečná trojka“, a natočili svou bezesporu nejlepší nahrávku.

Westryderpauperlunaticasylum

Velociraptor (2011)
Úspěch West Ryder Pauper Lunatic Asylum se zopakovat nepodařilo. Meighan a spol. tentokrát přišli se silnými melodiemi, často evokujícími filmovou muziku. A i když desce v samotném finiši trochu docházel dech, pořád se jednalo o strhující jízdu napříč historií britského rocku s několika nezapomenutelnými momenty.

Velociraptor!

Ještě mnohem víc se (nejen) o Kasabian dočtete v aktuálním čísle magazínu ROCK & ALL. Recenzi na jejich aktuální album For Crying Out Loud naleznete ZDE.

Milan Říský

(Navštíveno 128krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články