Tremonti poprvé v Praze

Rubrika:  Novinky, publikováno: 12.05.2016

28. května se v pražském MeetFactory představí formace TREMONTI. Kapela nezastavitelného kytaristy, skladatele a dnes již také zpěváka Marka Tremontiho přijede v rámci propagace třetího alba Dust. Fanouškům epicky klenutého, masivního rocku však nemusíme připomínat, že jde zároveň o hitoricky premiérovou příležitost vidět na českých pódiích hlavního tahouna věhlasných kapel CREED a ALTER BRIDGE. Před koncertem nám Mark poskytl rozhovor, jejž v plném znění naleznete v červnovém vydání magazínu Rock & All.

 

Když se podíváme na tvůj pracovní režim, je obdivuhodné, že to stíháš. Nicméně, nepociťuješ občas stres, že nebudeš všemu schopen dát ze sebe maximum?

Už jsem holt takový. Kdykoliv mám volnou chvilku, ať už je to doma nebo na turné, vždycky vezmu do ruky kytaru a začnu psát. Přijde mi, že mě člověk může z devadesáti procent času vidět jen s kytarou v ruce, ať už skládám nebo cvičím. Může to znít nezdravě, ale takový jsem od dětství.

Nová deska Dust přišla velice rychle po loňském počinu Cauterize. Tentokrát jste trochu těžili z pilné příprvy, viď?

Přesně tak. Minule jsme ve studiu nahráli dvacet písní a dlouho jsem rozvažoval, jak to vydat. Dvojalbum se mi nezdálo jako nejlepší řešení, a proto jsme se rozhodli to rozdělit napůl a vydat dvě samostatná alba.

Hlavním kreativním pohonem je oproti Creed a Alter Bridge tvá láska k thrash a speed metalu. Velkou čtyřku zmiňuješ často, ale zajímal ses třeba v mládí i o globální scénu od německých Kreator až po třeba brazilskou Sepulturu?

To víš, že jo. Měl jsem hrozně rád album Arise a dokonce jsem je v mládí viděl naživo. Na to nikdy nezapomenu.

Zpěvu ses věnoval odjakživa, ale primárně jako doprovodný vokalista nebo autor vokálních melodií. Kdy přišel ten moment, kdy ses rozhodl, že se chceš stát zpěvákem-frontmanem?

Ten moment nastal, když Myles začal spolupracovat se Slashem a mně se náhle vytvořila v rozvrhu asi tří nebo čtyřměsíční mezera. Rozhodl jsem se ji naplno využít. Sehnal jsem proto Garretta a Erica, abychom si spolu zablbli a nahráli pár písniček. Tak vznikl debut Tremonti All I Was. Sice jsme ho nějak moc nepodpořili naživo, ale celý projekt to nakoplo a teď už máme na světě třetí desku. Jsem spokojen.

Za pár dní vás tu máme v Praze. Hodně jsem lovil v paměti i v databázích online, ale nikde se nepotvrdilo, že bys k nám s jakoukoliv ze svých kapel kdy dorazil.

Ano, je to úplně poprvé a těžko se tomu dá uvěřit. Vždy jsme hráli nedaleko, ale nikdy ve vaší krásné zemi. Jsem rád, že se to konečně podařilo.

A co takhle aspoň jako turista? Viděl jsi někdy naše hlavní město?

Ne, bohužel. Často slýchávám překrásné příběhy o Praze, ale nikdy jsem tam nebyl. Doufám, že se najde chvilka, aby se to konečně povedlo. Nejlepší by bylo, kdybychom měli den volna, protože strašně moc času sežerou přesuny mezi letištěm, hotelem a klubem.

Dan Sywala

(Navštíveno 201krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články