Do Prahy přijíždí Adrian Belew, dlouholetý kytarista Davida Bowieho

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.01.2016

Americký hudebník Adrian Belew patří k nejinvenčnějším kytaristům a zpěvákům se širokým stylovým záběrem. Od počátku osmdesátých let až do roku 2013 byl frontmanem KING CRIMSON, kde hrál a zpíval na zásadních albech Discipline, Beat, Thrak nebo Power To Believe. Významná byla rovněž jeho spolupráce s DAVIDEM BOWIEM, který jej v roce 1977 pozval na turné k legendárním deskám Low a Heroes. O rok později se Belew objevil na jeho živém dvojalbu Stage a na posledním albu berlínské trilogie Lodger. V roce 1990 pak Bowieho doprovázel na světovém turné Sound+Vision.

Belewův talent objevil v jakémsi nashvillském baru FRANK ZAPPA, který jej na konci sedmdesátých let pozval k natáčení vynikajícího alba Sheik Yerbouti. Zde Adrian už typicky vazbí, ale také imituje Boba Dylana. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let působil v Talking Heads, hrál na jejich klíčovém albu Remain In Light.

V minulosti hrál s NINE INCH NAILS, PORCUPINE TREE, LAURIE ANDERSON, PAULEM SIMONEM, BÉLOU FLECKEM a HERBIEM HANCOCKEM. Kritika oceňuje jeho sólovou tvorbu – doposud vydal 15 studiových alb, která umějí být experimentální i „srozumitelně“ písničkářská.

V Praze představí svůj nový projekt Flux – aplikaci, která byla vyvinuta ve spolupráci se společností Apple a obsahuje více než 300 nových nahrávek. Dále zahraje tvorbu King Crimson, Davida Bowieho či Franka Zappy.

Adrian Belew vystoupí 18. 2. 2016 v Lucerna Music Baru se svým tělesem ADRIAN BELEW Power Trio (Julie Slick na baskytaru a Tobias Ralph na bicí). Jako host se pražskému publiku poprvé představí také francouzská progresivní skupina LIZZARD. Koncert pořádá Prague Music Performance Institute & Festival.

(Navštíveno 244krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články