V Británii se našlo demo Davida Bowieho z doby, kdy mu bylo teprve šestnáct let

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.07.2018

Na veřejnost se dostala vůbec první demonahrávka fenomenálního Davida Bowieho, kterou ve svých šestnácti letech pod svým občanským jménem David Jones nahrál se svou tehdejší skupinou The Konrads. Jde o nikdy nevydanou píseň, jež nese název I Never Dreamed.

Demo, které vzniklo ve studiu na jihu Londýna, je vůbec první nahrávkou, na níž se Bowie ujal zpěvu. Raritu, kterou před 55 lety nahrávací společnost nedokázala ocenit, objevil v košíku na pečivo bubeník a manažer The Konrads David Hadfield během svého nedávného stěhování. “Rozhodli jsme se, že nahrajeme pár kytarových instrumentálních věcí a jednu kompletní píseň. Vybral jsem I Never Dreamed, protože se mi zdála nejlepší, ty ostatní byly poněkud slabší. Také jsem se rozhodl, že David je tím pravým, kdo by to měl nazpívat a dát tomu správnou interpretaci. Takže jde o první nahrávku, na níž David Jones před 55 lety zpíval,” vzpomíná na dobu The Konrads Hadfield, který se během své kariéry nadále věnoval hudbě. Ten zároveň řekl, že žádné další demo formace s Bowiem za mikrofonem neexistuje.

3500

Demo kapely The Konrads, na němž zpívá David Bowie.

Objevená nahrávka bude součástí aukce, která se bude konat na podzim. Očekává se, že se vydraží nejméně za 10 tisíc liber, což je kolem 290 tisíc korun.

Jakub Poštolka

 

(Navštíveno 177krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články