Obsah dubnového čísla magazínu Rock&All

Rubrika:  Novinky, publikováno: 03.04.2017

Ve čtvrtém čísle roku 2017 najdete spoustu informací o Debbie Harry a Blondie, kteří po třech letech přicházejí s novým albem, dozvíte se, jak se z méně známých skladeb staly super hity, přečtete si velký rozhovor s Jaroslavem Hutkou, povídání s triem muzikantů z J.A.R., Mňága a Žďorp vám představí Třínohého psa a spolu s Eltonem Johnem můžete oslavit jejich narozeniny. A samozřejmě vás čeká hromada recenzí, reportů z koncertů a mnoho dalšího dobrého čtení o muzice!

ROCK & TOP – Anna K., Chuck Berry, Art Of Anarchy, Harlej, Portless, The Wedding Present, The Beatles, Clarinet Factory, Bajaga I Instruktori

BLONDIE – Blondie se po třech letech vracejí s albem Pollinator, které má připomenout nejlepší léta kapely. Zvolili poněkud netradiční postup, když oslovili několikero externích skladatelů, z nichž mnohé bychom mohli klidně označit za nepřímé hudební potomky. Došlo tak k tzv. procesu vzájemného opylování, jak prozradí Debbie Harry a Chris Stein. A jako bonus si připomeneme 11 dívek a dam, které mají s Debbie společnou zdaleka nejen branži a roli.
(MARCEL ANDERS/PETR ADAMÍK,TOMÁŠ S. POLÍVKA)

raa04177

TÉMA: MÉNĚ ZNÁMÉ PŘEDLOHY SLAVNÝCH HITŮ – „Jé, tuhle písničku znám, ale je to takový divný, jakoby starší a nic moc, mně se spíš líbí tamto, je to takový melodičtější a vůbec, kdo to má poslouchat?“ Možná jste si také někdy pomysleli cosi podobného při poslechu originálních verzí písní, které se proslavily až na druhou či třetí dobrou. Aneb první pokus někdy nestačí!
(JAN TESAŘ)

WILD TIDES – Tři silné individuality s velmi rozdílným hudebním vkusem hledaly sedm let společnou řeč v garážovém surf punku s ozvěnami amerického country a blues. Nyní konečně
souznějí – s historií českého popu a rocku v zádech.
(ONDŘEJ HORÁK)

J.A.R. – Nad novinkou Eskalace dobra s Romanem Holým, Klempou a Vrtulníkem.
(MICHAL BYSTROV)

MŇÁGA & ŽĎORP – Zdánlivě nezničitelná parta na podzim oslaví třicítku. Petr Fiala nemá problém bilancovat, zároveň se ale nemíní přehnaně ohlížet dozadu a čerpat jen z minulosti, byť sebeslavnější. Důkazem nad jiné je zbrusu nové album Třínohý pes.
(PETR KORÁL)

raa041714

ELTON JOHN – Sir Elton oslavil sedmdesátku a my se připojujeme ke gratulantům skrze malý průřez rozhovorů z posledních let.
(MARCEL ANDERS/JAN TESAŘ)

THE DOORS – John Densmore a Robby Krieger se ochotně rozpovídali o debutovém albu The Doors, které slaví letos padesáté výročí – a jak se dalo tušit, právě vychází v další pozoruhodné
reedici.
(MARCEL ANDERS/JAN TESAŘ)

THE CLASH – Až se střetnou dvě sedmičky, nastane chaos. Alespoň to tak prorokoval jamajský politik a novinář Marcus Garvey. Chaos Británii roku 1977 opravdu zachvátil, naštěstí z něj povstala jedna ze zásadních nahrávek 20. století. Debut The Clash slaví čtyřicet let, pojďme si připomenout jeho příběh.
(ONDŘEJ HORÁK)

raa041719

NEVILLE STAPLE – Na lince Praha–Coventry s legendou 2tone.
(ONDŘEJ HORÁK)

BATMOBILE – Veteráni psychobilly mají po bezmála dvaceti letech nové album.
(PETR ADAMÍK)

BOOZE & GLORY – S objevem žánru oi! nejen o fotbalu a hrdosti dělnické třídy.
(ONDŘEJ HORÁK)

ROCK & ALL INTERVIEW: JAROSLAV HUTKA – Velký portrétní rozhovor s jedním z klíčových
aktérů první písničkářské generace, který záhy rovněž vstoupí mezi sedmdesátníky.
(PAVEL VÍŠEK)

raa041723

RECENZE – Depeche Mode, Deep Purple, Goldfrapp, Ed Sheeran, Esazlesa, Conor Oberst, Darkest Hour, Fairport Convention, Vant, Arcade Fire, Hypnos, Rhiannon Giddens, Mastodon, Mňága & Žďorp, Vladimír Mišík, Voivod, Alison Krauss, Bush, Steve Hackett, Tinariwen

MASTODON – Mistři imaginace a tvrdě rockové progrese v dvojrozhovoru nad novinkou Emperor Of Sand.
(MARCEL ANDERS/PETR ADAMÍK)

raa041733

DIMMU BORGIR – Norští blackmetaloví symfonici po delším útlumu opět nabírají na obrátkách.
(DAN SYWALA)

ROCK GOES COUNTRY – Country je mnohdy mezi rockery neoblíbeno jako pokleslý a demodé směr, vhodný pouze pro jednoduché burany. Navzdory tomu se často stává, že i ti největší tvrďáci zčistajasna zatouží posedět u praskajícího ohně.
(JAN TESAŘ)

ME AND THAT MAN – S osobou Adama „Nergala“ Darského je spjata temnota black/death metalu. Agresi však nyní hodil za záda. Vytáhl ze skříně kytaru značky Gretsch, na hlavu narazil širák a zpívá o lásce a smrti.
(MILAN ŘÍSKÝ)

ADRIAN BELEW – Pořád na něčem pracuje a svou úctyhodnou minulost po boku slavných oprašovat nepotřebuje. A přitom potkal za svůj život slušnou řádku uctívaných muzikantů. Udržuje si veselé rozpoložení a dokonce i na citlivé téma King Crimson odpovídá s nadhledem.
(JAN TESAŘ/PETR ADAMÍK)

BOB DYLAN – Trojitý nášup předělávkové klasiky.
(TOMÁŠ S. POLÍVKA)

VOICES OF ROCK -. Dave Cousins
(TOMÁŠ S. POLÍVKA)

NA VLASTNÍ UŠI – Michal Ambrož
(ONDŘEJ KRISTA)

raa041739

THE MAGNETIC FIELDS – Stephin Merritt je jen jeden. Kdo jiný nachystá ke svým padesátinám album s padesáti songy?
(TOMÁŠ S. POLÍVKA)

MISTŘI V PŘÍTMÍ – Elliott Sharp
(TOMÁŠ S. POLÍVKA)

LIVE – John Mayall, Blues Pills, O.R.k., Don Airey, Two Door Cinema Club, The Dandy Warhols,
Sabaton & Accept, Amy Macdonald, JohnMcLaughlin, Tom Chaplin

raa041742

SVĚŽENKY – Blood Youth, Charlie Cunningham, Blaenavon
(PAVEL ZELINKA, JAKUB POŠTOLKA, MARTIN ZOUL)

JAZZ & BLUES – John Lee Hooker
(PAVEL VÍŠEK)

GLOBÁLNÍ KUCHYNĚ – Braagas
(PETR DORŮŽKA)

A mnohem více! Dubnové číslo seženete u obvyklých prodejců.

raa0417 titRedakce

 

 

 

 

(Navštíveno 882krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články