Bowieho hvězda září na nebi z vlastního souhvězdí

Rubrika:  Novinky, publikováno: 18.01.2016

Smrt DAVIDA BOWIEHO zasáhla opravdu širokou posluchačskou obec. Důkazy se rojí neustále. Jedním z nich je pozoruhodný hold, který pěvecké legendě složila belgická veřejnoprávní hudební stanice Studio Brussels a veřejná observatoř MIRA.

Bezesporu jednou z největších inspirací byl pro Starmana vesmír. Však jej také jedno z jeho nejúspěšnějších alb The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars charakterizovalo jako mimozemskou rockovou hvězdu. Studio Brussels tedy neváhalo a požádalo zmíněnou hvězdárnu, aby našla jedinečné místo v galaxii, které bude zesnulé hvězdě věnováno. Nejvhodnějším se nakonec ukázalo sedmero hvězd v blízkosti Marsu, které tvoří cípy Bowieho ikonického blesku.

 

Vznik útvaru tvořeného hvězdami Sigma Librae, Spica, SAO 204 132, Zeta Centauri, SAO 241 641, Delta Octantis a Beta Triangulum Autrini byl zaregistrován v přesný čas jeho smrti a přiřadil se k dalším 88 dosud známým souhvězdím. Navíc můžou fandové na adrese www.stardustforbowie.be označit svůj nejoblíbenější song a přidat krátký osobní text v podobě hvězdy.

Umělcova smrt nezůstala bez povšimnutí ani ve Vatikánu. Místní noviny L´Osservatore Romano napsaly, že David Bowie nebyl „nikdy banální“ a připomněly, že zemřel pouhé dva dny po vydání svého posledního alba Blackstar. Článek ocenil jeho časté vpády do mimohudebních uměleckých sfér. Ať už jako malíř, divadelní herec nebo herec filmový, vždy ukazoval svou uměleckou vyspělost. Předseda Papežské rady, kardinál Gianfranco Ravasi, na svém twitteru dokonce ocitoval část textu písně Space Oddity – tedy „začíná odpočítávání, nastartujte, zkontrolujte zapalování a Bůh s vámi.“

Demi Mortuus

(Navštíveno 258krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Tagy



Související články