Aerodrome Festivalu vévodili skvělí Linkin Park

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 12.06.2017

Rok poté, co se Aerodrome Festival dočasně přestěhoval do sportovní haly na Výstavišti, se akce v neděli opět vrátila do venkovních prostor. Pořadatelé vsadili na pestrou multižánrovou sestavu, které jednoznačně vévodili Linkin Park. Kapela, jež má za sebou vydání vlažně přijaté nahrávky One More Light, v Praze dokázala, že stále patří mezi rockovou elitu, jejíž show dokáže zaujmout jak zaryté fanoušky, tak nové posluchače.

Aerodrome Festival ovšem rozhodně nebyl jen o Linkin Park, ačkoli tomu návštěvnost v areálu v Letňanech v průběhu odpoledne mnohdy napovídala. Rozproudit dav se jako první pokusili britští punkrockeři Counterfeit, kteří kvůli nehodě kolegů Mallory Knox, již na festival vůbec nedorazili, hráli o půl hodiny déle. Zatímco oni se o zapojení publika pokoušeli marně, švédským divochům Royal Republic dav doslova zobal z ruky. Formace, která už několik let vystupuje zásadně v elegantních oblecích, kromě přímočarého rocku vsadila na osobitý humor a tahle kombinace jim vyšla na jedničku. Jako další se na řadu dostali v tuzemsku populární Enter Shikari, kteří možná i kvůli podivné práci zvukaře ale dokázali, že jejich energií nabitý mix rocku, hardcoru a taneční hudby zní mnohem lépe v komornějším klubovém prostředí.

Zajímavou podívanou předvedl rapper Machine Gun Kelly, který Linkin Park doprovází na celém turné. Živelná show postavená na živé kapele, rockovém pojetí hip-hopových skladeb a komunikaci s pódiem byla příjemným překvapením a zároveň vysvětlením toho, proč Machine Gun Kelly patří mezi nejpopulárnější rappery posledních let. Jako poslední se před Linkin Park předvedli kanadští pop-punkeři Simple Plan, kteří ale předvedli průměrnou a především místy až nudnou prezentaci svých největších hitů. Vše okořenil snad jen výlet bubeníka Chucka Comeaua přímo nad hlavy diváků v prvních řadách.

DML_4339

Simple Plan

Ačkoli mohla nová deska One More Light některé od návštěvy koncertu Linkin Park odradit, kapela hned v úvodní novince Talking To Myself ukázala, že i popové skladby umí koncertně podat velice dobře. Ovšem když se jako čtvrtá v pořadí dostala na řadu našláplá Wastelands, která je na aktuálním turné bohužel jedinou připomínkou skvělé desky The Hunting Party, bylo jasno, že největší sílu mají Linkin Park právě ve své rockové podobě. Prezentace nových skladeb až na výjimku v podobě unylé One More Light, kterou zpěvák a klávesák Mike Shinoda věnoval zesnulým blízkým, ale byla velmi solidní. Může za to i výborný projev zpěváka Chestera Benningtona, jenž byl středobodem celé show. Což bylo možná na škodu, jelikož kromě něj a Shinody ostatní hudebníci téměř celý koncert pouze postávali na svých místech bez jakéhokoli náznaku nadšení. Největšího ohlasu se podle očekávání dostalo skladbám z nu-metalových začátků, díky kterým se z Linkin Park stala celosvětově uznávaná instituce. Dobře postavený set, v němž novinkové skladby doplňoval průřez hitů z celé dosavadní kariéry, poprvé dosáhl svého vrcholu během klavírního pojetí skladby Crawling, kterou odzpíval téměř celý Aerodrome. Do absolutní extáze pak diváky Linkin Park dostali ke konci, kdy hned za sebou zazněly hity What I’ve Done, In The End, Faint a především Numb.

DML_4652

Linkin Park

Linkin Park se do České republiky vrátili téměř přesně po devíti letech a ukázali, že i přes vydání nepovedené nahrávky One More Light by bylo nerozumné lámat nad nimi hůl. Jejich téměř dvouhodinová dynamická show byla skvělým zážitkem, na jehož opakování snad Česká republika nebude muset čekat stejně dlouho.

Text: Jakub Poštolka, foto: Jakub Deml

(Navštíveno 449krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články