Paranoidní Alice Cooper dává ochutnat ze své nové desky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 12.06.2017

Devětašedesátiletý zpěvák ALICE COOPER vydá 28. července dvanáctiskladbové album Paranormal, které se tak stane už 27. zářezem do jeho diskografie. Šest let od vydání poslední kolekce Welcome 2 My Nightmare tak o sobě dává ikona shockrocku zase vědět a z první zveřejněné ukázky je znát, že je pořád ve formě a zub času se na něm (nebo alespoň na jeho hlase) nijak nepodepsal.

První zveřejněná píseň Paranoiac Personality se nese ve středním tempu a textově se jedná o klasickou „cooperovinu“. Řekněte, kolikrát jsme už od něj slyšeli výpověď psychickou nemocí sužované osoby? Tentokrát se ale zdá, že je něco trošku jinak, protože hudebně se ocitáme mnohem výrazněji v bluesových vodách, které skladbě ale hodně sluší. Alice je ve skvělé hlasové formě a píseň šlape, jak má, čímž se stává velmi chutným lákadlem na celé nové album. Ostatně, posuďte sami:

Na nové desce se můžeme těšit i na plejádu hostů, mezi které patří například bubeník U2 Larry Mullen Jr., Billy Gibbons ze ZZ TOP nebo basák DEEP PURPLE Roger Glover. Album by tentokrát nemělo mít jednotné téma, jak sám zpěvák naznačil: „Bob a já jsme se rozhodli, že natočíme písničky o věcech, které nás aktuálně zajímají. Skladby se tedy tematicky rozebíhají mnoha směry.“

K albu bude patřit i bonusový disk, který zpěvák natočil s kultovní sestavou své kapely (basákem Dennisem Dunawayem, bubeníkem Nealem Smithem a kytaristou Michaelem Brucem) a na kterém najdeme studiové či živé nahrávky nových i starších skladeb. Je tedy na co se těšit.

Aleš Lochman

(Navštíveno 132krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články