Oceán představuje nový éterický videoklip

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 12.06.2017

Českobudějovická partička OCEÁN vydala v loňském roce studiové album Ve smíru, které se stalo první deskou po čtvrt století dlouhé pauze. Petra Muka u mikrofonu vystřídala sympatická Jitka Charvátová, která české synthpopové legendě vtiskla éteričtější tvář. Hudební materiál zvážněl a zmoudřel, přitom si stále zachovává hitovost a melodičnost. Proto není divu, že se na album pěje samá chvála, samotná skupina desku připomíná už pátým singlem Po hlase a podle chůze, ke kterému vznikl i působivý videoklip.

O koncept klipu se postaral výtvarník Jan C. Löbl společně s kolegou Dominikem Žižkou, kteří děj zasadili do prostor Jihočeského divadla. Ve videu se tak objevuje i trojice baleťáků, sama zpěvačka Jitka Charvátová se zhostila role éterické víly, čemuž byly uzpůsobeny i kostýmy. O ty se postarala nadaná designérka Tereza Havránková, s kterou kapela už několik let spolupracuje. Kostýmy, které v klipu uvidíte, jsou její diplomovou prací na Fakultě umění a designu UJEP.

Tereza nám vytvořila skvělé kostýmy přímo do koncertních podmínek. Rok se nám věnovala a jsem vděčná, že se propojily tvůrčí energie designu a hudby s člověkem, který je o generaci mladší. To nakopává,“ dodává k novému klipu sama zpěvačka, která se společně s kapelou nyní intenzivně připravuje na nadcházející letní koncertní sezónu.

Po skončení festivalové sezóny se skupina ve složení Jitka Charvátová, Petr Kučera, Jan Vozáry a Petr Hons plánuje opět zavřít do studia, kde začne pracovat na novém albu. To by mělo dle očekávání vyjít v průběhu příštího roku.

Aleš Lochman

(Navštíveno 123krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články