10 nejčtenějších článků webu Rock & All za rok 2016

Rubrika:  Novinky, publikováno: 31.12.2016

Roku 2016 ubíhají poslední hodiny, a tak se sluší vzpomenout na ty články, které vás v letošním roce nejvíce zaujaly. Na celé čáře to vyhráli AC/DC, alespoň dle vašeho zájmu. A to přesto, že prožili maximálně komplikovaný, přesto ve výsledku i mimořádně úspěšný rok.

1. 5 poznatků z koncertní premiéry AC/DC s Axlem Rosem
Koncert AC/DC v Praze táhl. Nejen že se sem australská legenda vracela po sedmi letech, pozornost přitahoval i mumraj, který se okolo skupiny z nejrůznějších důvodů v poslední době rozprostřel. Korunu všemu dala výměna na pěveckém postu, kdy indisponovaného Briana Johnsona vyměnil kontroverzní Axl Rose. Není divu, že vás zajímaly postřehy z prvního koncertu v sestavě se zpěvákem GUNS’N’ROSES na hrotu. Možná vás pozitivní vyznění článku nakonec vybudilo, abyste koncert AC/DC nakonec v Praze navštívili.

http://www.rockandall.cz/noviny/5-poznatku-z-koncertni-premiery-acdc-s-axlem-rosem/

acdc axl
2. System Of A Down se po čtyřech letech představí v Praze
To, že návrat SYSTEM OF A DOWN na scénu vzbudí pozornost, se dalo očekávat. Že se ale z článku oznamující jejich koncertní vystoupení v Praze v roce 2017 stane druhý nejčtenější článek roku 2016, to čekal málokdo.

http://www.rockandall.cz/noviny/system-of-a-down-se-po-ctyrech-letech-predstavi-v-praze/

04-soad-aerodrome-praha-130814-009_galerie-980

3. Lucie ví svý. Třicet otázek ke třiceti letům skupiny – 1. část
Patrně nejvýznamnější tuzemská skupina posledního čtvrtstoletí, LUCIE, slavila letos své třicáté narozeniny a při té příležitosti jsme cítili jako povinnost připravit článek, který nikde jinde nenajdete. Přesněji řečeno uskutečnit s Lucií zcela nestandardní rozhovor. Rezignovali jsme na snahu nahnat celou skupinu před jeden mikrofon a rozhodli se vyzpovídat jednotlivé členy zvlášť, aby neměli možnost/potřebu se nějak „krotit“ či naopak předvádět před ostatními, jako tomu v podobných případech často bývá. Když třicet let, tak třicet otázek, to se nabízelo samo. První část šestidílného rozhovorového seriálu logicky přilákala nejvíce pozornosti.

http://www.rockandall.cz/cz/lucie-vi-svy-2/

lucie web2

4. Jiří „Ozzy“ Kubík 1961–2016
O tom, že plzeňský promotér, rocker, srdcař a pořadatel zájezdů na rockové koncerty do zahraničí Jiří „Ozzy“ Kubík měl vliv na domácí scénu, jasně vypovídá zájem, který jste měli o vzpomínku, kterou o jeho dobrovolném odchodu z tohoto světa připravil pro web Rock & All Jan J. Šimon.

http://www.rockandall.cz/to-nastve/jiri-ozzy-kubik-1961-2016/

11174714_1073271182702663_4168871383194177521_o

5. Gaia Mesiah se vrací v původní sestavě
A do třetice domácí novinka. Tentokrát zase pozitivnějšího charakteru. Svérázná sestava GAIA MESIAH se vrátila po letech na klubová prkna. Už to stačilo, aby tisíce fanoušků zavítaly na stránky našeho webového portálu. Škoda, že jinak povedené turné za sebou zanechalo podivnou pachuť v podobě manažera Libora Šíby, který v posledních letech pořádal také megakoncerty Ortelu.

http://www.rockandall.cz/noviny/gaia-mesiah-se-vraci-v-puvodni-sestave/

b719eb596c54d4cacaff9ca5ede0f9bd

6. Podivná dobrodružství Lukáše Vincoura
Tohle neměl být likvidační článek známého bubeníka PIPES & PINTS Lukáše Vincoura. Tahle čistá duše si zaslouží náš obdiv. Přesto se právě pro svou naivitu už tolikrát dokázal namočit do kontroverzních kauz, že už jsme museli na tento paradox upozornit.

http://www.rockandall.cz/noviny/podivna-dobrodruzstvi-lukase-vincoura/

Lukas Vincour

7. AC/DC si s Axlem za mikrofonem ostudu neudělali
Důkazem, že koncert AC/DC byl opravdu lákadlem, je i existence tří příspěvků v Top 10 nejnavštěvovanějších článků našeho portálu. Krom informace o tom, co mají návštěvníci vystoupení AC/DC čekat od sestavy s Axelem Rosem, vás zajímala i recenze pražského vystoupení z pera Petra Adamíka. O fotogalerii se postaral Milan Říský.

http://www.rockandall.cz/fotky/acdc-si-s-axlem-za-mikrofonem-ostudu-neudelali/

20160522 AC DC Praha  16

8. 25 let od vydání Nevermind od Nirvany
Jubilea alb jsou nejmladší rubrikou webu Rock & All. Přesto si některé zdejší články zjednaly velkou pozornost. Nejvíce, vcelku pochopitelně, článek věnovaný čtvrtstoletí existence ikonického snímku Nevermind od legendární NIRVANY.

http://www.rockandall.cz/jubilea-alb/25-let-od-vydani-nevermind-od-nirvany/

nirvana-3

9. Další rána pro hudební svět. Zemřel legendární Prince
Odchodů výrazných hudebních person jsme si v tomto roce věru „užili“ více, než je zdrávo. Z těch, o kterých jsme referovali, nejvíce zaujala novinka oznamující nenadálou smrt popfunksoulového krále PRINCE. A pak že naše čtenáře zajímá pouze rocková muzika!

http://www.rockandall.cz/noviny/dalsi-rana-pro-hudebni-svet-zemrel-legendarni-prince/

Prince 01

10. Potvrzeno! AC/DC pojedou turné s Axlem
A potřetí AC/DC. Do elitní desítky se probojovala zpráva, která oznamovala, že na už potvrzený koncert AC/DC v Praze nedorazí frontman Brian Johnson, ale místo něj v pozici zpěváka přijede Axl Rose. Informaci jsme vám servírovali, stejně jako ostatní média, měsíc před samotným koncertem.

http://www.rockandall.cz/tourismus/potvrzeno-acdc-pojedou-turne-s-axlem/

Axl-Rose-Getty

Tak to byl ve zkratce váš největší zájem o články Rock & All roku 2016. Děkujeme za váš zájem, a těšíme se v novém roce u společného prožívání hudebních slastí i strastí z domova i ze světa na tomto portálu.

Pavel Zelinka

(Navštíveno 382krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články