Nová deska Fleet Foxes je pravděpodobně na cestě

Rubrika:  Novinky, publikováno: 31.12.2016

Od vydání poslední řadové desky FLEET FOXES uplynulo už pět let. V dnešní době je to dost na to, aby se kapela propadala do zapomnění, američtí indiefolkaři ale mají zjevně oddané fanoušky. Svědčí o tom nadšené reakce na zprávy o blížícím se vydání třetí řadové desky, které Fleet Foxes v posledních týdnech vypouštějí v pravidelných dávkách na nejrůznějších sociálních sítích. Nyní frontman kapely Robin Pecknold použil osobní účet na Instagramu, aby se se světem podělil o pravděpodobný název a obal nového alba.

Bez záruky se tak lze dohadovat, že se novinka bude jmenovat Ylajali a vyjde na značce Nonesuch. Předchozí dvě desky Fleet Foxes přitom vydal seattleský label Sub Pop (v Evropě se této role ujalo vydavatelství Bella Union). Ylajali je jméno ženské postavy z románu Hlad norského spisovatele Knuta Hamsuna, u níž není zcela jasné, zda jde o reálnou osobu, nebo výplod imaginace hladem zmítané hlavní postavy knihy.

ff_instagram

Pecknold na Instagramu zveřejnil screenshot knihovny programu iTunes, na kterém jsou vidět čtyři desky Fleet Foxes. Kromě dvou dosud vydaných řadovek jde ještě o EP Sun Giant z roku 2008 a dále album, které je s největší pravděpodobností připravovanou novinkou. Na zveřejněném obalu je fotografie Hirošiho Hamaji, prvního japonského člena mezinárodního fotografického sdružení Magnum.

Robin Pecknold fotografii ze svého Instagramu následně smazal. To už se jí ovšem chytila snad všechna on-line hudební média. Ta také připomněla předchozí Pecknoldovo oznámení, že nová deska je téměř hotova. Všechno tak naznačuje tomu, že bychom se následovníka desky Helplessness Blues z roku 2011 mohli dočkat už v prvních měsících následujícího roku.

Martin Zoul

(Navštíveno 111krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články