FOTO: Colours Of Ostrava, sobotní blankyt i blesky

Rubrika:  Live, publikováno: 23.07.2017

Asi to muselo přijít. Areál Dolních Vítkovic má občas tendenci změnit se v nočním přítmí na tajemnou lagunu, plnou ladných volavek a elegantně z vysoka našlapujících čápů. A vlastně se vůbec nic neděje! Mám soukromou teorii, bouři přivolávají šamani AFRO CELT SOUND SYSTEM. Opět svým hypnotickým náporem otevřeli nebesa, akorát tentokrát stihli, na rozdíl od minulé extatické „dancing in the rain“ show, odehrát za sucha, těsně před prvním přívalem. Ten sice trochu opozdil a zkrátil set famózní LAURY MVULA, ale když publikum pod pódiem spontánně spustilo chorál „prší, prší, jen se leje“ (skvělý výkon!), pochopil vrchní vrhač blesků a nebeský zavlažovač, že na ostravské publikum si nepřijde. Radost až do poslední suché nitky.

FOTO: Colours Of Ostrava, páteční fontána barev

Také na NOUVELLE VAGUE (z důvodu pozdního příletu prohozené s taktéž strhujícími THE CARNY VILLAINS) se tančilo, jakoby se nechumelilo/nedeštilo. Akorát otírat pořád objektiv od dešťových kapek byla pěkná otrava, to vám řeknu. Asi tam ty kapky uvidíte.

FOTO: Colours Of Ostrava, čtvrteční barevná škála

Angolsko-portugalští THROES + THE SHINE stihli svůj vesele rouhavý ethno-hip hop nadrtit ještě za pravé africké výhně. Pod spalujícím sluncem zapěl i hluboce emotivní ochránce písničkové tradice ostrovních travellerů a poutníků SAM LEE. A JAMIROQUAI už jen rozháněli mračna do vlahé disko-funkové noční pohody. A víte co? Jay Kay je UFOn. Odzbrojující, milý UFOn v adidaskách. Ta svítící tykadýlka na hlavě se mu hýbou, vážně. Ale bez legrace, po muzikantské stránce naprosto precizní práce.

FOTO: Colours Of Ostrava, středeční paleta

Více se dočtete v zářijovém vydání Rock&All.

Text a foto Tomáš S. Polívka

(Navštíveno 199krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články