FOTO: Colours Of Ostrava, středeční paleta

Rubrika:  Live, publikováno: 20.07.2017

První den COLOURS OF OSTRAVA se vydařil. Sluníčko vypalovalo. Radost, kam se podíváš. Publikum, chytající „na první našlápnutí“ a nedělající rozdíl, zda muzikanti hrají pop, keltský punk, divoké funkové tanečno kořeněné jazzem nebo balkánskou dechovku.

Jasně, žbrblalo se ve frontách u vstupu do areálu. Ale nápor se dal čekat, „Kolorsy“ táhnou a všichni chceme dovnitř. Oficiální místa počet návštěvníků neprozrazují, ale rekord byl přiznán a můžeme brát za zcela reálné odhady „něco přes padesát tisíc“. Navíc tu tam zlobily čipy v náramcích, nutných ke vpuštění do areálu, a leckdo si užil roli frontového bojovníka dvakrát. Inu, technické novinky mívají nevychytané mušky, čest průkopníkům, sláva „obětem“. Trpělivost, folks, jak jste jednou uvnitř… wow!

Slovenští BALKANSAMBEL dokazovali, že balkánský šraml není stará vesta, zvláště když se stříkne jazzem a hraje od podlahy takovým způsobem, že ona podlaha praská.

BIRDY okouzlovala decentností a přirozeným šarmem. Cover-verzí Running Up That Hill od KATE BUSH ukázala poctivý inspirační základ svého svrchovaně vkusného popu.

MELT YOURSELF DOWN vzývali svatý groove. Drtivé ataky dvou saxofonů nad funkovým tahem hodným supertrucku ukazovaly jak to dopadne, když špičkové jazzmany kousne tarantule a rozhodnou se dělat taneční muziku.

IMAGINE DRAGONS hodně snížili věkový průměr publika, ale proč ne. Odváděli poctivou pódiovou práci, snažili se o pacifistickou osvětu a komu se to nelíbí, snadno přejde k jinému pódiu…

Více (a o jiných) se dočtete v zářijovém vydání časopisu Rock&All!

Text a foto Tomáš S. Polívka

(Navštíveno 254krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články