SEX DEVIANTS

Rubrika:  Recenze, publikováno: 29.12.2020
SEX DEVIANTS

Titul: Za jinej svět…

Vydavatel: CECEK RECORDS

Total time: 31:09

Žánr: PUNK ROCK

Hodnocení alba

Za jinej svět… je již šesté album strašické formace Sex Deviants – a budeme-li počítat i první nahrávku Nečum již z roku 1998 (kterou ale autor těchto řádků považuje za klasické demo), tak dokonce sedmé. Jenže to donedávna poslední vyšlo už před 6 lety. Co se za tu dobu změnilo?

Zásadního asi nic, až na to, že v sestavě již není zpěvačka Olina. „Devianti“ i nadále dle logického očekávání produkují energický a chytlavý punkový bigbít. Dalo by se říct, že tentokrát mimořádně chytlavý – písně jako To jak jsem se, Ta když jsem se, Ta hospodská, Ty vlaky i další vás polapí do svých melodických tenat a už vás nepustí, aniž by vám to bylo jakkoliv nepříjemné. Jasně, je to hudba vcelku nekomplikovaná, ovšem čekáte snad v punku nějaká jazzrocková alotria? Navíc snahu o různé zpestřující momenty kapele nelze upřít, a tím není myšleno pouze to, že někdy ke své muzice přistupuje s téměř až poppunkovou lehkostí a jindy se do toho pro změnu razantně opře s nekompromisní nabroušeností (Ten punk, Ten metal).

Stopáž desky je takříkajíc akurátní a ani texty neiritují nějakou křečovitostí, prvoplánovitostí a šablonovitostí (i když občas, pravda, jen tak prošumějí vaší hlavou a nenechají za sebou výraznější stopu), takže je vlastně všechno v nejlepším punkovém pořádku. Co chtít víc? Toužíte-li po výrazně větší porci umění či prostě náročnosti, musíte až na výjimky hledat v jiných žánrech.

3/5

Petr Korál

(Navštíveno 162krát, z toho 1krát dnes)
0