JOHNNY STALK

Rubrika:  Recenze, publikováno: 13.02.2020
JOHNNY STALK

Titul: Like Nothing From This World..

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 48:59

Žánr: HARDCORE

Hodnocení alba

Kvinteto Johnny Stalk lze domestikovat do Heřmanova Městce. Jednoho z kytaristů, Tomáše „Bogase“ Linharta, můžete znát i z jiných východočeských kapel Promile a Pavilon 9 – další zajímavostí je, že v kapele v minulosti působil také známý bubeník Jiří Franc alias Jyřýček (ex-N.V.Ú., nyní Thalidomide).

Na své prvotině Johnny Stalk nabízejí převážně poměrně stručné popěvky: na ani ne padesátiminutovou plochu CD-R jich poskládali plných 18. Konkrétně to obnáší svižnou odpichovou muziku, jejíž základ vězí v zemitém podloží tradičního hardcoru 80. a 90. let (včetně permanentních rytmicky úderných sborových vokálů) a rozpíná se od řízného punk’n’rollu až po (thrash)metalové názvuky. Každopádně to, co soubor provozuje, má i z nahrávky povětšinou náležitý drajv a energetickou šťávu (a občas také melodický potenciál, jak ukazují hitovky Some Say, I’ll Piss You Now a Picture In Mirror) – naživo to musí mít ještě větší grády.

Jistě, někdo může namítnout, že to celé zní dost archaicky. A bude mít pravdu. Ale všichni přece nemusí být hledači, průkopníci a inovátoři, to ani nejde. Tohle je pomyslně zkrátka „jen“ dobře promazaný stroj, jehož kvality už byly prověřeny jindy a jinde. Poctivý, s gustem odvedený, byť nepřekvapivý nářez – nic víc a nic míň. Autorovi recenze to nepřijde málo.

3/5

Petr Korál

(Navštíveno 153krát, z toho 1krát dnes)
0