Michael’s Uncle: Konec temné psychedelie znovu na vinylu!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 12.02.2020

Když v roce 1990 kultovní pražská hardcorová skupina Michael’s Uncle vydala vlastním nákladem LP desku The End Of Dark Psychedelia, byla to jedna ze zásadních událostí na tuzemské tvrděrockové scéně. Šlo o první „regulérní“ počin kapely kolem charismatického frontmana Amrita Sena (na snímku) a originálního kytaristy a skladatele Petra Stanka. Ta sice již před revolucí natočila samizdatovou kazetu Svině!!, ovšem ta se dočkala oficiálního vydání na LP a CD až ve dvaadevadesátém.

The End Of Dark Psychedelia vyšla v doslova převratné době. Michael’s Uncle tehdy stáli za vytvořením zřejmě vůbec prvního soukromého rockového klubu v Praze, který se jmenoval Kotelna. Nacházel se ve třetím podzemním patře domu v ulici Na Poříčí, kde bylo vše černé od uhlí a záchodovou mísu nahrazoval kbelík… Samotná deska obsahovala mj. zřejmě nejznámější píseň „Majkláčů“ Úchylák, neméně kontroverzní byl také obal s prasetem s uříznutou hlavou.

Na CD se album poprvé objevilo díky vydavatelství Black Point v roce 2001 a nedávno se tatáž firma postarala i o vinylovou reedici. Elpíčko bylo pokřtěno 30. listopadu na ojedinělém vystoupení Michael’s Uncle v legendárním pražském klubu Strahov 007. Strhující koncert, který byl už od září beznadějně vyprodán, soubor odehrál v takříkajíc klasické sestavě Petr Stanko, Amrit Sen, Jarda Stuchlý a Ivan Klein. Žádný další zatím neplánuje, regulérní fungování uzavřela už v roce 2014. Stanko se věnuje vlastní formaci STP – House Dynasty (což je volné pokračování někdejšího Souboru tradičního popu), Stuchlý bubnuje se skupinami Vanessa, Gun Dreams a Maradona Jazz a Amrit naposledy zpíval v nekompromisní HC kapele ThANX, která však podle všeho na podzim ukončila svoji činnost.

michaels-uncle-end-of-dark-psychedelia-vinyl

Petr Korál

(Navštíveno 183krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články