HIPPIE CHIPPIES

Rubrika:  Recenze, publikováno: 26.02.2024
HIPPIE CHIPPIES

Titul: Double Trouble

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 31:11

Žánr: ROCK’N’ROLL S PŘÍCHUTÍ COUNTRY

Hodnocení alba

Základní posun od čtyři roky staré prvotiny Easy Breezy spočívá v tom, že mělničtí Hippie Chippies (tvoření muzikanty známými i z jiných, převážně s punkem různě koketujících kapel jako Anyway, Dead Letters, Cirguz nebo New|Old) odložili španělky a cajon a vyzbrojení již elektrifikovanými nástroji zamířili od akustických countrypunkových břehů na nepoměrně divočejší rockový oceán. Ale samotná podstata některých jejich nových písniček se zas až tak nezměnila. Onen zřetelně countryový feeling se někde pořád klube na povrch a není to vůbec na škodu věci – však slyšte skladby High As The Sun, When Your Love Is Gonna Die nebo chytlavou dupárnu Lockdown.

Nicméně celkově se zvuk kapely posunul dále z pomyslné hospody, a úderné kusy jako Music From The Otherside, Man Without Beer či gustovní hutná jižárna Keep On Rockin už jsou prostě jednoznačný bigbít jako řemen. Za další povedenou pecku Elvis hovoří už samotný její název (jasně, jde o naprosto tradiční rock’n’rollovou vypalovačku), ale pro mě osobně možná nejsilnější položky alba představují písně Shiva a závěrečná poklidnější King Without The Crown, jež svým pojetím silně evokuje to nejlepší z repertoáru Lou Reeda. Obě byly do života vybaveny krásnými melodiemi a náramným emotivním nábojem.

Celkově z tohoto v dobrém smyslu slova zábavného alba takřka hmatatelně dýchá ohromná energie, chuť a radost. Hippie Chippies se tím, co dělají, očividně nebo spíš „ušislyšně“ baví, navíc tak nějak přirozeně, aniž by se k čemukoliv museli nutit. Co chtít víc? Snad jedině aby příště zkusili třeba i něco v češtině? Docela by mě zajímalo, jak by to znělo.

4/5

Petr Korál

(Navštíveno 110krát, z toho 1krát dnes)
0