Man Petty a jeho pestré hudební Známosti

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.02.2024

Folk-bluesový písničkář prezentující se pod uměleckým jménem Man Petty vydal své první sólové album …ještě je naděje v roce 2020, kdy mu bylo paradoxně již 67 let. 1. ledna 2024 vyšlo CD s jeho hudbou a texty v podání jiných interpretů. Jmenuje se (ze)Známosti a vzniklo vloni u příležitosti Pettyho kulatého životního jubilea. Výjimkou je skladba Nádraží Radotín v podání Ivana Hlase, která se původně objevila už na kompilaci Voice Of Sanatorium z roku 2007.

„Vybral jsem 11 svých písniček, které po svém interpretují kamarádi, známí a různé spřízněné kapely a jdou hudebně napříč žánry,“ vysvětluje Petty ideu alba. Pestrost je jeho podstatou i předností zároveň a vedle už zmíněného Ivana Hlase se na něm objevují jak rockové skupiny (například Lokomotiva Planet, Tam, The Heretics Group nebo punkeři Legal Bengal), tak třeba folkový Rendavend nebo velezkušený zpěvák Míra Hajšman v doprovodu gospelového sboru Columbella.

Zpěvák a kytarista Man Petty, vlastním jménem Petr Neuman (* 1953), žije už více než čtyřicet let v Praze-Radotíně. V 70. a 80. letech působil v kapelách Novum, B-team, Aqualung nebo Parta 88, dvakrát si zahrál i na legendárních Pražských jazzových dnech. V roce 2007 založil společně s Petrem Štefanem bluesrockovou formaci Beer Sanatorium, spojenou s radotínskou kultovní hospodou Pivní sanatorium. Od té doby tam každoročně organizoval přehlídku Vítání jara. Podílel se také na několika kompilačních CD zasvěcených místní možná až překvapivě bohaté hudební scéně.

Více informací najdete na webových stránkách www.manpetty.cz.

Petr Korál

Man-Petty_Ze-Znamosti

(Navštíveno 206krát, z toho 9krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články