Mark Lanegan představí v Praze nové album

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.11.2019

Americký temný bard Mark Lanegan, o němž před lety napsali, že jeho hlas „škrábe jako třídenní strniště, avšak je plný a ohebný jako měkká kůže“, se vrací do České republiky a už ve středu 20. listopadu v pražském Lucerna Music Baru představí zbrusu nové album Somebody’s Knocking, které vyšlo 18. října.

Kritici nešetří chválou, v jedné z recenzí novinky stojí, že “hned z úvodního tracku Disbelief Suspension je zřejmé, že Somebody’s Knocking představuje album, které vytvořil někdo, kdo je hluboce posedlý tím, jak hudba – se svou prvotní duchovní léčivou silou – proniká do duše.“ Ve finále Langanova alba je linka, která se drží v hlavě posluchače ještě dlouho potom, co song dohraje. „Cítil jsem ten zvuk až do mého nejtemnějšího, nejhlubšího kořene,“ říká o ní Mark.

Laneganovi bude předskakovat post-punková formace The Membranes z anglického Blackpoolu. Klub otevírá ve 20:00 a začátek koncertu je naplánovaný o hodinu později. Vstupenky jsou k dostání na pokladně a webu Lucerna Music Baru a obvyklých předprodejích.

Michal Straka

(Navštíveno 123krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články