Koncertní vzpomínka na Petra Hoška

Rubrika:  Novinky, publikováno: 03.11.2023

V lednu 2024 to bude rok, co Petr Hošek alias Mucho není mezi námi. Rok 2024 je také ve znamení výročí 40 let Plexis a 8. 2. 2024 by Petr Hošek oslavil 57 let. A právě v tento večer 8. 2. 2024 se již zmíněný koncert bude odehrávat v Lucerna Music Baru. Celý koncept a dramaturgie bude hlavně o mejdanu a vzpomínkách na Petra Hoška a Plexis. S myšlenkou uskutečnit vzpomínkový koncert přišel Dušan Lébl a Martin Švec za Matyášem Rejtharem, který oslovil filmového producenta Petra Kozu. Přidala se též dlouholetá kamarádka Petra Markéta Kordová. Ti se spojili s maminkou Petra Hoška Hedou Hoškovou, která souhlasila s myšlenkou i dramaturgií koncertu.

Koncert odehraje sestava Dušan Lébl (kytara), Martin Švec (bicí) a Eda Frohlich (basa). Tedy sestava, která s Petrem hrála nejdéle. Mezi hosty, kteří jsou úzce spjati s kapelou Plexis, svoji účast přislíbili Petr „Hraboš“ Hrabalík, Jarda Stuchlý, Honza Haubert, Honza „Skleník“ Sklenář, Zdeněk Růžička, Jaromír „Jerry“ Machek, Zdeněk „Zdenál“ Petr, David Koller, Jitka Asterová, Filip Kolací, Johny Jukl, Míra Imrich, Kryštof Michal, Petr Rudee Adamík. Všichni hosté odzpívají nebo odehrají minimálně jednu písničku od Plexis.

Událost je svou koncepcí určena pro všechny hudební fanoušky a ponese se v duchu mexického svátku „Dia de los muertos“. Proč právě tak? Protože Petr miloval Mexiko a vše, co je s ním spojené, ale hlavně je tento svátek radostná oslava a vzpomínka na zemřelé. Oslava živých, že se znovu setkají šťastně a radostně s mrtvými, které měli rádi. „Bude se vzpomínat na PLEXIS a hlavně na Petra Hoška (Mucho), který byl hlavním článkem celé kapely a bez něhož by PLEXIS neexistovali. V tento ojedinělý večer můžeme Plexis oživit,“ dodává Matyáš Rejthar.

Vzhledem k tomu, že celá tahle akce bude ojedinělá a nebude se opakovat, budeme celý koncert zaznamenávat na více kamer, a v jednání je též Česká televize. Režisérem záznamu koncertu pak bude zkušený Michal Baumbruck.

Koncert se koná ve čtvrtek 8. února v pražském Lucerna Music Baru.

Kapela pak odehraje dalších 5 vybraných letních festivalů pod názvem PLEXISovjanka v sestavě Dušan Lébl, Martin Švec, Eda Fröhlich a jako speciální host Petr „Rudee“ Adamík.

PLEXIS 40 let – Vzpomínka na Petra Hoška

Datum: 8. 2. 2024

Místo: Lucerna Music Bar v Praze

Cena vstupenek: 390 Kč v předprodeji, 490 Kč na místě

(Navštíveno 234krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články