Mňága a Žďorp vyráží na turné a vypouští nový klip

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.11.2023

Mňága a Žďorp vyráží na podzimní turné, které zahájí odhalením nového klipu ke staré písni. V době covidových lockdownů vydala kapela záznam akustického streamu z restaurace Přístav ve Valašském Meziříčí. Vznik desky podpořili v crowdfundingové sbírce stovky fanoušků. Dva nadšenci se dokonce rozhodli, že si zahrají v klipu, ve kterém samotná kapela vůbec nefiguruje, akorát frontman Petr Fiala hraje druhé housle.

Skladba Nic složitýho, která vyšla na stejnojmenném albu v roce 2000 a v akustické verzi pak o dvacet let později na albu Přístav Unplugged, se teď dočkala svého klipu.

„Tuhle písničku jsme v záplavě jiných dosud trochu opomíjeli, což jsme teď napravili a navíc tímhle fajn způsobem,“ říká frontman kapely Petr Fiala, který přišel také s námětem ke klipu. Podrobnějšího rozpracování, scénáře a režie se chopil multiumělec z Valašského Meziříčí Marek Baroš. Natáčelo se v Beskydech v půjčeném bytě, v obchodě i na lanovce.

Byla sranda, až mě huba od smíchu bolela

Hlavní roli v klipu si zahráli skalní fanoušci Mňágy Kamil Bělohlávek a Karel Koťa, který natáčecí den popsal slovy: „Při natáčení klipu byla hrozná sranda. Jak štáb, tak i spoluherci byli perfektní, sešla se tam skvělá parta. Velkou přidanou hodnotou bylo i to, že s námi celou dobu trávil Petr Fiala. I když se v klipu mihne jen na pár vteřin a z hlediska natáčení by stačilo, kdyby přijel na půl hodiny… Na place byl jako jeden z prvních, zajel pro kafe, pomáhal přenášet věci a pak pozval celý tým na oběd. Všechny neskutečně bavil a za to mu patří velký dík.“

Z beskydských kopců na koncerty

Podzimní šňura startuje 3. listopadu v klubu Na Rampě v Jablonci nad Nisou a vyvrcholí tradičním předvánočním dvojákem v Praze v Lucerna Music Baru 17. a 18. prosince. Fanoušci se můžou těšit na spoustu oblíbených hitů, ale i na ukázky z nově připravované desky.

 Termíny podzimního turné:

3. 11. –  Jablonec nad Nisou (Klub Na Rampě) * 4. 11. –  Čelákovice (Kulturní dům) * 10. 11. – Rosice (KD Cristal) * 11. 11. – Mladá Boleslav (Dům kultury) * 15.11. – Brno (SONO Music Club) * 17. 11. – Drnovice (KD Drnovice) * 18. 11. – Sedlčany (Pohoda club) * 23. 11. – České Budějovice (Hudební klub mcFABRIKA) * 24. 11. – Zlín (Maters of Rock Café) * 25. 11. – Bzenec (KD Bzenec) * 1. 12. – Polička (Divadelní klub) * 2. 12. – Olomouc (S-klub) * 9. 12. – Krnov (Kofola music club) * 14. 12. – Ostrava (Garage) * 16. 12. – Vysoké Mýto (M-klub) * 17.  a 18. 12. – Praha (Lucerna Music Bar)

red, foto archiv kapely

(Navštíveno 128krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články