Hudební noviny: Pořádně trhlej rozhovor s Michaelem Kocábem!

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 03.11.2016

Konec Pražského výběru na spadnutí? Pokud vůbec, tak jedině ve velkém stylu! Otrávil vás tenhle maník politikou? Nevadí, o muzice je s ním pořád skvělej pokec.

Ne! To je tady zakázáno. Stejně jako je tady zakázáno nekouřit,“ zabránil hudebník hudebnímu publicistovi Ondrovi Horákovi v zouvání bot před vstupem do studia, kde běží přípravné práce na mega koncert Pražského výběru v největší české koncertní hale. Kocáb listuje složkami na obrazovce a otevírá vizualizace opulentního pódia, jehož rampa připomíná chapadla. „Vůbec jsme netušili, že Ropotamo je pavouk,“ směje se.

Pasuje redaktora do role svědka a postupně pouští jedno precizní demo za druhým. Kvalitou, vrstevnatostí, elánem a barevností si v ničem nezadají s léty prověřeným materiálem. Skladby jsou podobně monumentální, obrazotvorné, propracované i poťouchlé. Náhle upozorňuje na pochod trpaslíků, kteří jsou tématem jedné z písní. „Teď přichází velký zlý obr,“ vyvalí oči…

A pak už to jelo z kopce. Majkl vytáhl fotku s Ondřejem Soukupem a pochvaloval si jeho profesionální přístup k provokacím. Vzpomínal, jak se mu slina z úst během hraní natáhla až na zem. „Dodnes nechápu, jak docílil takové vazkosti, musel si dávat něco do pusy,“ vzpomíná na dobu, kdy ze sebe kapela začala „dělat dementy.“ Jak zatkli kapelu za komára přímo na pódiu? Jak Čok sežvejkal papír s cancem, kterej musel podepsat? Jak museli měnit “buržoazní” texty za “pozitivní”? Kocáb si to všechno užívá jak absurdní drama!

Skočte si do trafiky pro Hudební noviny, dejte si nohy na stůl a bavte se!

hn0416-titul

Redakce

(Navštíveno 378krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články