Cruadalach se objeví na benefiční kompilaci

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 03.11.2016

Koncem října vyšla kompilace coververzí songů bukurešťské kapely Goodbye to Gravity. Výtěžek z jejího prodeje půjde na terapii pro přeživší oběti tragického požáru, který před rokem propukl v klubu právě během koncertu této rumunské formace. Jednou předělanou věcí přispěla na nahrávku i česká folkmetalová kapela Cruadalach.

back_to_life_smallNázev benefiční kompilace zní Back To Life – A Tribute To Goodbye To Gravity podle jedné z písní souboru, jehož čtyři členové (z pěti) uhořeli během požáru zažehnutého jiskrou z pyrotechniky. Jistě jste i u nás zaregistrovali otřesné zprávy o smrti 64 lidí a 150 doživotně zdravotně postižených návštěvníků akce.

Protože to v Rumunsku není se zdravotnictvím nejrůžovější, musely být ty nejvážnější případy převezeny do specializovaných klinik mimo vlast a jak všichni víme, jakákoliv léčba stojí peníze. I proto přišlo dosavadní vydavatelství kapely Universal s nápadem sestavit tohle tributní album a výtěžkem pomoci postiženým.

„Pro natočení písně pro kompilaci jsme se rozhodli, protože máme na rumunské metalové scéně mnoho přátel, které jsme mohli díky koncertování v Rumunsku i osobně poznat, jejich tragédii a smutek nad ztrátou blízkých cítíme až sem a darovat jim proto píseň na benefiční CD bylo pro nás zcela přirozené rozhodnutí,“ říkají k tomu členové Cruadalach. Jejich předělávka písně Waking Up celou kompilaci otevírá.

Příběhy obětí požáru se zabývá fb skupina „Pomoc pro Colectiv“.

Přispět obětem lze skrze nadaci Estuar zasláním příspěvku na účet nebo přes paypal:

EUR: RO64 RNCB 0076 0048 9646 0029
USD: RO10 RNCB 0076 0048 9646 0031
Fundatia Estuar, Banca Comerciala Romana, Sector 5, Bucuresti
Bank address: Bdul Tudor Vladimirescu NR. 57, BL. T4.
SWIFT: RNCBROBU
PayPal: fundatiaestuar@gmail.com
Account ID: VQKGP9J7MTA9E

Demi Mortuus

(Navštíveno 188krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články