Dalším předskokanem Depeche Mode v Praze budou Lakeside X

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.05.2023

Na pražském koncertě Depeche Mode, který se uskuteční 30. července na výstavišti v Letňanech, se v úloze předskokana představí i domácí formace Lakeside X. Legendární kapela v čele s Davem Gahanem bude mít tedy nakonec dva hosty – vedle již avízované berlínské kapely Hope, která s Depeche Mode jede část evropského turné k aktuální, v pořadí už patnácté řadovce Memento Mori, se představí i pražští Lakeside X, kteří se po desetileté pauze vrátili s novým albem Love Disappears a v současné době platí za jednu ze špiček elektropopové tuzemské produkce.

“Je to pro nás samozřejmě velká čest a příležitost představit naši muziku spřízěnému publiku. Současně také velká zodpovědnost, vzhledem k tomu, že si nás vybrala sama kapela,” řekl frontman a skladatel Janne Marvannen. “Netajíme se tím, že jsme fanoušky Depeche Mode, absolvovali jsme desítky koncertů, konec konců při návratu z jednoho z nich jsme se kdysi rozhodli založit kapelu,” dodal zpěvák.

“Každý z nás, kdo viděl dokument Antona Corbijna Spirits In The Forest, se v tom filmu našel. Všichni máme svůj osobní, jedinečný, a přesto v něčem společný, příběh s Depeche Mode,” řekl Robert Broj, druhý ze zakládajících členů Lakeside X. “Jak někdo řekl, DM jsou soundtrack našich životů a máme štěstí, že je s námi ta kapela pořád tady a můžeme to navzájem sdílet. Taky je pravda, že spousta z nás, původně fandů, založili kapely, projekty a dělají svou muziku, která je více či méně ovlivněna hudbou Depeche Mode. Takže být s nimi na jednom pódiu je splněný sen. Současně je to ale taky velká výzva, potvrzení, že jdeme dobrou cestou a impuls do další práce,” doplnil klávesista.

Lakeside X mají na kontě čtyři alba. Po Sunrise (2004), EXIT: NOWhere (2007) a City Of Red Lights (2010), které vydal label X Production se kapela na delší dobu odmlčela a dala se dohromady v roce 2021. Společně s německým producentem Danielem Myerem (Haujobb, Covenant, Architect, Liebknecht)  začali pracovat na nové desce Love Disappears, která vyšla v říjnu 2022 v distribuci platformy Musicraft.

Singly z aktuální desky našly příznivou odezvu u fanoušků žánru – písně Rising a Time Has Come se vyšplhaly až na 6. místo v německé alternativní hitparádě, album Love Disappears v téže hitparádě dosáhlo dokonce na 4. místo. V současné době boduje singl Fascination v hitparádě Radia 1 Velká Sedma, kde se držel po dva týdny dokonce na prvním místě.

Kapela už si roli předskokana v minulosti několikrát vyzkoušela, vystupovala jako host elektronických IAMX, Camouflage nebo And One. V současné době pilně koncertují a před jejich letňanským vystoupením je bude možné vidět například v Táboře (2.6.) nebo na Sázavafestu (21.7.). Na podzim se také kapela chystá do Německa – vystoupí mimo jiné v Lipsku na velkém festivalu elektronické hudby Nocturnal Culture Night.

DEPECHE MODE_HOPE_LAKESIDEX_2023-07-30

red

(Navštíveno 320krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články