Radosta: Dvanáctisměna je poctou legendárnímu snímku Kulový blesk

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.05.2023

Ing. Severin, Operní mistr Bílek, Jechová jsou nejen legendárními postavami z autorské dílny Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka, ale nově i názvy písní skupiny Radosta z debutového alba Dvanáctisměna, které dnes vyšlo na labelu Indies Scope. Plzeňská kapela věnuje na svém debutu každou ze skladeb některé z postav kultovní komedie Kulový blesk (1978). Jednotlivé písně obsahují i původní hlášky zmíněných postav.

„Většinu skladeb jsme opatřili vlastním textem, i když několik z nich je postaveno čistě na úryvcích z filmu. Dost to souviselo s tím, jak jsme charakter dané postavy vnímali hudebně. Projekt jsme připravovali čtyři roky. Jsme opravdu rádi, že se koncept i výsledek zalíbil autorovi a dědicům práv původního filmu, kteří nám umožnili projekt realizovat,“ řekl frontman, kytarista a zpěvák Jan J. Šimon.

Na singl Máňa vznikl rovněž videoklip, ve kterém účinkuje Daniela Kolářová, která v původní komedii ztvárnila paní Knotkovou. Byl to zároveň i vůbec první hudební videoklip, který ve své bohaté herecké kariéře natočila.

“Poselstvím skladby Máňa je čas. Čas, který plyne, a občas neměří každému stejně. Přes portál dobratecka.cz může každý sledující podpořit hospic ve svém okolí. My, jako kapela, jsme se rozhodli podpořit Hospic Svatého Lazara v Plzni,” vysvětlila okolnosti i netradiční poselství videoklipu saxofonistka Brazilská Klára.

Album Dvanáctisměna není jen jednorázovým studiovým projektem. Kapelu Radosta čeká již nyní několik koncertů v rámci letošní festivalové sezóny.

“Už během skládání jsem věděl, že chci, aby Radosta fungoval jako pódiová kapela. Tomu jsem přizpůsobil i proces psaní skladeb. Naše nejbližší velké vystoupení bude na Rock for People v Hradci Králové. ” uzavřel J. J. Šimon.

Koncerty:

27.5. Něcobraní 2023 – plzeňský křest alba (kmotr Petr Kružík) / 10.6. Tool, Burger & Chili Fest – Březová u Sokolova / 11.6. Rock for people (hradecký křest alba) – HK / 17.6. Rock pro hospic – Tachov / 29.6. Vagon (+ ZNC) – pražský křest alba (kmotr Tomáš Jeřábek) / 6.7. K. Vary – t.b.a. / 21.7. Sokolov – Jack Daniels bar open air / 5.8. Krušlov – Včelín / 19.8. Festival na ulici – Plzeň / 2.9. Festival Kefír – Hradec Králové / podzim t.b.a.

Kapela Radosta:

J. J. Šimon – kytara, zpěv a „Hej“ * Klárka „Brazilská“ Heřmanová – saxofon, zpěv * Patrick Raab –  kytara a „Hej“ * David “Kopee-T” Ondřich –  baskytara a „Hej“ * Milan „Blažíš“ Bláha –  bicí, chimney a „Hej

Radosta-foto Sylva Louthanova

RADOSTA_Dvanactismena_TITULKA

red, foto Sylva Louthanová

(Navštíveno 155krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články