Billy F. Gibbons k nám poprvé přiveze svou kapelu

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.04.2023

Na koncertě v rámci série Prague International Bluenight ukáže Billy F. Gibbons v pražském sále O2 Universum v pondělí 26. června nejen svůj typický dlouhý vous, ale především to, proč je řazen k nejlepším bluesrockovým kytaristům. Vůbec poprvé v České republice zde tento držitel Blues Music Award vystoupí se sólovou kapelou The BFGs, kterou dále tvoří bubeník Matt Sorum (The Cult, Guns N’ Roses, Velvet Revolver) a levoruký kytarista Austin Hanks, který s Gibbonsem již dříve spolupracoval a v triu se stará o rytmus. Diváci se tak mohou těšit na prvotřídní blues i jižanský rock.

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojený už přes půl století. V posledních letech se ale vedle toho úspěšně věnuje sólové kariéře, kdy s triem The BFGs nahrál tři alba: v roce 2015 Perfectamundo ovlivněné afro-kubánskou hudbou, o tři roky později bluesové The Big Bad Blues a předloni pak aktuální Hardware. Turné začne 10. června ve Švédsku a vedle České republiky zavede Billyho Gibbonse do Finska, Norska, Dánska, Německa, Rakouska, Velké Británie, Francie, Belgie a Nizozemska.

Billy F. Gibbons se narodil v texaském Houstonu v roce 1950. Díky poslechu místního rádia se u něj rozvinula vášeň pro blues a rock. První elektrickou kytaru dostal jako vánoční dárek v roce 1963. Když mu bylo čtrnáct založil první kapelu The Saints. V roce 1969 pak dal dohromady s baskytaristou Dustym Hillem a bubeníkem Frankem Beardem formaci ZZ Top. Gibbons po celý život sbírá kytary a vlastní velmi vzácné a oceňované kusy včetně té, která se stala jeho synonymem Sunburst Les Paul Standard (které přezdívá Pearly Gates). Vedle hudby Gibbons vlastní několik automobilových patentů, je aktivním malířem a sbírá také vzácné africké umění a artefakty.

Vstupenky na koncert jsou v obvyklých předprodejích.. Více informací na webu Liver Music.

billy-f-gibbons-480x480-1

Michal Straka, foto Livermusic

(Navštíveno 313krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články