Artmosféra pokřtí nové video

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.10.2019

Nový videoklip středočeských poprockerů Artmosféra bude premiérově k vidění na jejich koncertu 14. listopadu 2019 v pražském La Loca Music Baru. Jako host vystoupí také Yannick Tevi z kapely Vanua 2, role kmotrů se zhostí herec a hudebník Honza Maxián a hudební publicista a moderátor Petr Korál. Audio podoba singlu vyjde u Supraphonu o den později.

Videoklip k písni Ke štěstí, v níž se odráží částečná změna dřívějšího soundu skupiny (která se nikdy netajila svou zálibou v instrumentálně náročnější hudbě typu Marillion, Genesis apod.) a její příklon k přímočařejší moderně znějící produkci, byl natočen letos v červnu pod režijním dohledem Michala Skořepy. Producentem klipu i samotné nahrávky, jejíž mastering proběhl v Londýně, byl renomovaný Jan P. Muchow. 

Artmosféra vznikla v roce 2011 (dlouho používala anglickou verzi svého názvu, tedy Artmosphere) a její pomyslnou základnou je Lysá nad Labem. Funguje ve složení Martin Blažek – zpěv, klávesy, kytara, Michal Walter – kytara, zpěv, Milan Chlup – baskytara a Vít Blažek – bicí. Všichni se hudbou živí profesionálně: frontman a zároveň dvorní skladatel Martin Blažek vyučuje na Pražské konzervatoři, jeho bratr Vít je souběžně členem formace Vilém Čoka & Bypass a hned tři čtvrtiny souboru také naživo doprovázejí Petr Kotvalda. Dlouhohrající debut V zrcadlech kapela vydala už v roce 2012, v roce 2016 pak následovala druhá deska Červenej nos. Více informaci najdete na webu skupiny.

(red.)

(Navštíveno 124krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články