Kultovní Bijelo Dugme zahrají ve Wroclawi!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.10.2019

Goran Bregović s legendární rockovou formací bývalé Jugoslávie Bijelo Dugme vystoupí na jedinečném koncertu ke svému půlkulatému jubileu 7. listopadu v polské Wroclawi (Vratislavi) v Hale Stulecia. Bude se jednat o večer vskutku výjimečný, neboť kytarista Goran Bregović během dvouhodinového vystoupení zahraje jak se svým druhdy mateřským souborem Bijelo Dugme, tak i se svým aktuálním Wedding and Funeral Orchestra.

Letos to je 45 let, co byla nejslavnější jugoslávská rocková formace “Bílý knoflík”, pocházející ze Sarajeva v Bosně a Hercegovině, založena. Skupina v letech 1974–1988 vydala devět alb a skončila kvůli válce při rozpadu Jugoslávie. Její členové pak společně vystoupili až v roce 2005. Jediným členem, který ve skupině zůstal od začátku do konce, byl kytarista Goran Bregović, na postu frontmana se vystřídali Željko Bebek, Mladen Vojičić Tifa a Alen Islamović. A právě Islamović by měl Bregoviće doprovázet i na vratislavském večeru, přičemž se proslýchá, že není vyloučena ani účast některého z dalších bývalých frontmanů.

Hala Stulecia se nachází poblíž vratislavské zoologické zahrady a koncert začíná ve 20:00. Vstupenky lze pořídit v síti Eventim.

Michal Straka

(Navštíveno 122krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články