PARKETOVÝ LEV

Rubrika:  Recenze, publikováno: 08.04.2019
PARKETOVÝ LEV

Titul: Parketový lev

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 29:57

Žánr: PUNK ROCK

Hodnocení alba

Parketový lev ze slovenské metropole je novým jménem tamní hudební scény, koncertní premiéru absolvoval loni v říjnu. Díky přítomnosti bratří Hrčků v sestavě (které můžete znát i z Personalu „slobodnoeurópskeho“ Sveťa Korbela nebo z výtečného revivalu Ramones) lze soubor považovat za jakési volné pokračování dřívějšího Kaktusu. A jak se celkem dalo očekávat, servíruje typicky bratislavský – tedy výrazně melodický – punk v duchu nejlepších místních tradic (Zóna A, Slobodná Európa, Extip a spol.).

Eponymní albová prvotina, toť jedna chytlavá písnička za druhou. Potenciální hit střídá hit, v tomto směru lze bez přehánění vyjmenovat prakticky všechny písně na CD. Ale když už nějaké speciálně, tak Moje dievča, Dee Dee je král (komupak to asi tak bude pocta?) a Ďalej. Parketový lev naprosto nic neobjevuje, žádný zlatý grál progresivity tahle úderná čtveřice nevykopala a ani se o to nesnažila. Zcela zjevně jí stačí dělat to, co má ráda, a výsledek se poslouchá opravdu dobře a s chutí. A nejen díky těm četným zdravě zapamatovatelným zpěvným motivům.

Jde také o to, že skladby se nenesou v jednom jediném uniformním duchu, ale kapela se, byť se pohybuje na jasně vykolíkovaném žánrovém pozemku, chvályhodně snaží o pestrost. Snadno hrozícímu sklouznutí do nudy a stereotypu čelí tu výraznějším stiskem pomyslných tlačítek s nápisy Nářez a Agresivita, jinde třeba větším příklonem k tradičnímu rockn’rollu (opět evidentně pod vlivem milovaných Ramones) a dalšími způsoby. Punk is not dead!

3,5/5

Petr Korál

(Navštíveno 146krát, z toho 1krát dnes)
0