S trochou pomoci Dana Šustra

Rubrika:  Mladá krev, publikováno: 28.07.2018

Zpěvačka, textařka a klavíristka Viktorie Horáková pokřtila 4. dubna v pražském klubu U Staré paní své nové album 7 dní. Jedná se sice o její již třetí nahrávku, ale první pod ochrannými křídly Dana Šustra z Tiché dohody, který její písničky vydal na své značce Pop Dissident Records. „Vlastně je to mix nově natočených písniček z dvou předchozích desek Naučit se milovat a Tam a jedné zatím nezveřejněné písně Pan Robinson. Zájemci si nahrávku mohou stáhnout, jinak bude sloužit spíše pro moji prezentaci. Budu čekat, zda to někoho zaujme. Na prvním místě je pro mě živé hraní,“ říká Horáková.

Pětatřicetiletá hudebnice se snaží na sebe upozornit již 13 let. „Hraju už dlouho, ale vždycky jsem se setkala s něčím, do čeho mě nutili. Utvrdilo mě to v tom, že si člověk musí stát za svým, nenechat si do ničeho zatahovat a dotlačit do polohy, která by mu nevyhovovala,“ uvádí.

Přestože má její uhlazenější popový výraz daleko do syrovosti poslední nahrávky Tiché dohody, zaujala jejího lídra Dana Šustra natolik, že se stal jejím producentem. „Dala jsem na Facebook svůj klip ke skladbě Města a Dan si ho všiml. Líbil se mu, i když to není jeho žánr, a nabídl mi spolupráci. Vyhovuje mně, že mi nevnucoval žádné zásadní změny, jen detaily k frázování a podobně. On je první člověk, který tomu věří stejně jako já, a když si něco umane, jde za tím hlava nehlava,“ uvedla Horáková.

Zpěvačku, která chodila do vyhlášeného sboru Bambini di Praga, ale skládat začala až v dospělosti, považuje Šustr za umělkyni, která na současné tuzemské popové scéně chybí. Momentálně koncertuje s bubeníkem, zbytek nástrojů pouští z podkladů a sní o častějším vystupování. „Chci hudbu dělat naplno, abych si jednou na smrtelné posteli mohla říct, že jsem pro svůj sen udělala všechno,“ konstatovala.

Roman Jireš (čtk)

 

(Navštíveno 78krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články