S trochou pomoci zahraničních hostů

Rubrika:  Mladá krev, publikováno: 28.07.2018

Kapela Sebastien, která vzešla před deseti lety z česky zpívající skupiny Navar, své první album Tears Of White Roses původně připravovala v české verzi Pláč bílých růží. Ale díky vzrůstajícím ambicím a angažování zahraničního producenta a hostů z celého světa nakonec zvítězila angličtina. Na mateřštinu však tihle rockeři nezanevřeli. Na prvním CD zůstal český recitativ a na aktuálním třetím albu Act Of Creation je skladba V síti štěstí, ke které natočili i videoklip. „Z mnoha zemí máme dokonce odezvy, že právě díky nám tamní fanoušci slyšeli češtinu vůbec poprvé,“ uvedl zpěvák a kytarista George Rain (jinak baskytarista Citronu a Kreysonu).

Sebastien se od svých začátků obklopují zahraničními spolupracovníky. Na novém albu Act Of Creation v písni Die In Me hostuje také Apollo Papathanasio, bývalý zpěvák řecké kapely Firewind, jejímž leaderem je kytarista Gus G., donedávna působící též u Ozzyho Osbournea. „Známe se skoro deset let, hostoval už na našem prvním CD, v roce 2012 s námi vystoupil na hlavním pódiu Masters Of Rock a o tři roky později jsem se autorsky, hráčsky i vokálně podílel na jeho prvním sólovém albu Waterdevils. Jsme přátelé, na jeho doporučení jsem kývl na nabídku anglického vydavatelství Escape Music Ltd., které pak v roce 2010 vydalo náš debut Tears Of White Roses. Jeho aktuální hostování v Die In Me bylo víceméně logickým krokem. Chtěli jsme tentokrát na desku pozvat pouze naše přátele,“ sdělil Rain. Takovým kamarádem je také Mike Terrana, Rainův spoluhráč z Kreysonu, který v Praze Act Of Creation pokřtil.

Navzdory Rainovu koncertnímu vytížení v Kreysonu, Citronu a projektu Láďa Křížek akusticky se Sebastien prezentují naživo doma i v zahraničí. Z větších festivalů v Česku je letos čeká plzeňský Metalfest.

Sebastien za sebou mají spolupráci s muzikanty jako jsou Tony Martin (Black Sabbath), Doogie White (Rainbow), Zak Stevens (Savatage), Amanda Somerville (Avantasia), Mike DiMeo (Riot, Masterplan) a další. „Souhrnně by se dalo říct, že podobní umělci by nekývli na spolupráci, pokud by se jim nelíbila předložená hudba,“ konstatoval Rain s tím, že třeba Tony Martin mu dokonce z vlastní iniciativy pomáhal s korekturou anglických textů k celému albu Dark Chambers Of Déja Vu z roku 2015.

Roman Jireš (čtk)

 

(Navštíveno 21krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články