Velké nesnáze v hudební Číně

Rubrika:  Novinky, publikováno: 12.11.2015

Čína upřela svoje přísná šikmá očka na internetový hudební svět a rozhodla se zakročit.

Podle agentury Reuters tento týden oznámilo čínské národní ministerstvo kultury, že od 1. ledna 2016 musejí všechny hudební služby ze svých databází odstranit veškerý choulostivý materiál.

Kontrolám by mělo být učiněno zadost samotnými poskytovateli. Samozřejmě s pohrůžkou pokut a dalších sankcí v případě zanedbání daných pokynů. Nařízení se týká třeba Applu, který rozjel svůj čínský Apple Music Service v září tohoto roku, ale také lokálních těžkých vah – Baidu, Alibaba a Tencent. Každý z nich operuje se streamovanou hudbou a bude mít s místními novotami zřejmě velké problémy. Spotify, Rdio a Google Music jsou sice mezinárodní služby, které nemají v Číně svoje pobočky, ale i tak budou muset na její půdě dodržovat daná pravidla.

spotify_650

Internetový hudební průmysl v Čině je dlouhodobě problematický díky hojnému pirátství. Společnosti Google a Yahoo tu svoje pokusy prorazit nedávno vzdaly, ale novou dávku optimismu do žil Číňanům vlil nástup smartphonů a vzestup střední třídy, která se zdá být připravená utrácet peníze i za služby a technologie, jako jsou populární iPhony.

Čína v minulosti zvýšila kontrolu nad internetem a online komunikací za vlády presidenta Xi Jinpinga. Opatření se dosud týkala například cenzurování uživatelského obsahu na sociálních sítích, povinné registrace uživatelů veškerých webových služeb, snahy blokovat VPN sítě a dokonce znamenala přítomnost policie uvnitř špičkových IT firem. Čína nejen zlepšuje svoji obranu, ale používá též útočné nástroje jako Great Cannon, což je počítačová technologie umožňující odstavit libovolnou internetovou stránku

Hudba tu byla terčem pozornosti vlády i dřív, i když v menším měřítku. Například v srpnu musela být z hudebních serverů odstraněna více než stovka rapových songů, neboť se vláda domnívala, že podporují nemravnost, násilí, zločin a poškozují společenskou morálku.

Demi Mortuus

(Navštíveno 274krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Tagy



Související články