Aerodrome Festival je kompletní: Linkin Park, Simple Plan či MGK

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.01.2017

Pořadatelé pražského festivalu Aerodrome v pátek 27. ledna odtajnili zbylé čtyři interpreti, kteří 11. června spolu s LINKIN PARK vystoupí v areálu v Letňanech. Čeští fanoušci se mohou těšit na silnou sestavu ve složení SIMPLE PLAN, MACHINE GUN KELLY, ENTER SHIKARI a ROYAL REPUBLIC.

Bezmála dvacetiletá kariéra kanadských Simple Plan je lemována pěti studiovými alby, která kapele vynesla více než tři desítky nominací a dvanáct výher řady prestižních hudebních ocenění jako Juno Awards, MTV, NRJ nebo Teen Choice Awards. Singly této skupiny pravidelně okupují přední příčky rozhlasových hitparád, zaznívají z filmů (viz Disneyho Prom) i na tak prominentních akcích, jakou byl závěrečný ceremoniál Zimních olympijských her 2010 ve Vancouveru.

Po roce se do Čech na festival vrátí jedno z momentálně nejskloňovanějších jmen americké hip hopové scény – Richard Colson Baker známý pod přezdívkou Machine Gun Kelly (MGK), kterou si vysloužil za kulometnou rychlost, jakou rapuje. Ač dnes dobývá hip hopové žebříčky (obě jeho desky Lace Up i General Admission stanuly v této sekci v první desítce alb v Billboardu), soundtrackem jeho dospívání a prvopočátků jeho kariéry byly převážně punkové a rockové kapely jako LIMP BIZKIT, GUNS’N’ROSES nebo BLINK-182..

Britští Enter Shikari si získali statisíce hudebních fanoušků po celém světě hned debutovým albem Take To The Skies , na kterém propojili zdánlivě neslučitelné – trance s hardcorem, což jim mj. vyneslo i cenu NME v kategorii hudebních inovací. Enter Shikari jsou proslulí extrémně energickými live sety, které opakovaně dostávají do varu i české publikum.

Švědští Royal Republic bývají přirovnáváni k hudebně starším krajanům THE HIVES. Své moderní pojetí rock’n’rollu zaznamenali dodnes na čtyřech deskách a ačkoliv u nás koncertovali prvně „až“ při svých čtvrtých narozeninách v roce 2011, dnes mají jejich elektrizující živá vystoupení v Čechách tolik příznivců, že je každý koncert Royal Republic beznadějně vyprodán.

K Linkin Park, Simple Plan, MGK, Enter Shikari a Royal Republic přibude zhruba do měsíce ještě jedno jméno, které bezmála desetihodinový hudební maratón 11. června na Letišti Letňany zahájí.

Vstupenky na Aerodrome festival jsou k zakoupení exkluzivně v síti Ticketportal.

Redakce

(Navštíveno 392krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články