5 věcí, kterých se bojíme u Linkin Park

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.05.2017

BOJÍME SE…

… POPÍRÁNÍ KOŘENŮ

Milovníci desek Hybrid Theory a Meteora mají po zveřejnění tří singlů z One More Light osypky. Chester nekřičí, chybějí hutné kytary i dynamická skladba písní. To, co roky definovalo, občas s drobnými ústupky, hudbu Linkin Park, je pryč. Zbyl jen charakteristický a univerzální Benningtonův hlas, který bohužel zvládne kapela naroubovat na cokoliv – od ryčného nu-metalu po pop.

… ŠABLONOVITÝCH SKLADEB

Že se dá pop dělat dobře, dokazují třeba Twenty One Pilots. Jenže Linkin Park, alespoň dle uveřejněných skladeb, vsadili na tuctový rádiový zvuk a osvědčené postupy. Duet se zpěvačkou Kiiarou je fádní variací na tolikrát slyšené, že vykřesat z výsledku alespoň prvek originality je takřka nemožné. Jinak tomu není ani v Good Goodbye, kde zaujme snad jen několikasekundový Mikeův intenzivní rap.

… SHINODOVA ZPĚVU

Ideální role u Linkin Park je jasná: Bennington zpívá, Shinoda rapuje. Zavedený mustr se na poslední desce začal bortit a na One More Light tomu nebude jinak. Na studiovkách je Shinodův zpěv ještě ucházející (občas s přimhouřeným okem), ale naživo se jedná o absolutní katastrofu. Místo toho chceme zase slyšet Shinodu rapovat do zvuku burácejících kytar!

… OVLIVNĚNÍ BUDOUCNOSTI

Aktuální deska Linkin Park otázku týkající se možného směřování formace nahryzává. Skupina je očividně schopná se utrhnout ze řetězu a natočit snad cokoliv. Prozatím zásadně nevybočovala z rockové kolonky, ale One More Light rozmetává veškeré dosavadní jistoty. A v případě komerčního úspěchu nebude důvod nový model zásadně měnit. Nebo teď ještě někdo věří, že natočí další Hybrid Theory?

… NESOURODOSTI KONCERTŮ

Linkin Park slibují, že do koncertního programu zařadí pět novinek a neopomenou ani klasické hity. Jak se je povede implementovat po bok předchozí tvorby, to je otázka, kterou si pokládá i Shinoda. Najít souznění mezi One Step Closer a Heavy bude sakra tvrdý oříšek.

Mnohem více o Linkin Park najdete v květnovém čísle magazínu Rock & All!

Milan Říský

(Navštíveno 398krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články