Red Baron Band vydává protiválečený singl na britském labelu

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.01.2023

Hardrockový Red Baron Band, který na domácí scéně působí už téměř třicet let, naplánoval premiéru videoklipu k protestsong Victoria na YouTube na pondělí 16. ledna, v pátek 20. ledna  se skladba objeví také v nabídce hlavních streamovacích platforem.

Kapela Red Baron Band v současnosti míří také za hranice, což zpečetila smlouvou s britským labelem Roulette Media. „Hudba Red Baron Band nás nadchla. Jejich hudební energie a vášeň pro poctivou muziku jsou až nakažlivé a my se těšíme na to, že kapelu jako první představíme na mezinárodním hudebním poli,“  říká Marc Carey z Roulette Media.

Kapelu, která si své posluchače získává strhujícími koncerty, tvoří čtveřice Marika Postlerová (zpěv), Paul Kowacz (kytara a zpěv), Jiří G. Rubeš (baskytara) a Radek Horník (bicí). Dva členové kapely mají za sebou i společná vystoupení se světovými hudebníky, z nichž zmíníme alespoň Chrise Jaggera (bratra Micka Jaggera z The Rolling Stones), Leo Lyonse (Ten Years After), Fernanda Saunderse a Lisu Ramey.

Skladba Victoria staví na výrazném kytarovém rifu a chytlavém refrénu. Jde o nekonvenční protestsong, který v sobě nese protiválečné poselství. Svět dospělých je postaven do kontrastu s duševním světem dětí a vyznívá veskrze pozitivně. Stačí vzpomenout si na dobu, kdy jsme my sami byli dětmi. Victoria je jednou z deseti skladeb, které se objeví na albu Last Chance, jež vyjde 5. května. Fanoušci mohou očekávat vyvážený mix rychlých i pomalejších písní. Skupina vytvořila unikátní a různorodou desku, která vzdává hold klasickým rockovým kapelám a zároveň se posouvá za hranice žánru.

red, foto Red Baron Band

(Navštíveno 56krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články