Obsah březnového čísla magazínu Rock&All

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.02.2016

Téma první: 60 LET OD VYDÁNÍ PRVNÍ ROCK’N’ROLLOVÉ DESKY – V březnu 1956 vyšla Elvisu Presleymu první dlouhohrající deska. Bylo to zároveň vůbec první rock’n’rollové elpíčko. Začátek nové éry. O jednom z nejvýraznějších symbolů Ameriky druhé poloviny 20. století se rozhovoří Josef Vlček. Ten připomene i jeho následovníky po celém světě.

Svou douškou se k tématu vyjádří Jiří Suchý, svého času titulovaný západním tiskem jako Elvis z Prahy, a Jiří Černý, který vysvětlí, proč o tomto fenoménu nesepsal knihu.

Michal Bystrov pak připomene důležitou postavu z pozadí rozbřesku rock’n’rollu – producenta, diskžokeje, talent scouta a zakladatele legendárního labelu Sun Records v Memphisu Sama Phillipse. Ten sice rock’n’roll nevymyslel, přesto si ho bez něj nedovedeme představit.

Téma druhé: MLADÝ ČESKÝ POP (2) – Po historickém exkurzu minulého čísla se tentokrát podíváme na současnou situaci na domácí scéně. Kdo dnes tvoří v Česku pop? Jak to zní a co za jejich hudbou stojí?

SIMPLE PLAN Kanadská poppunková pětice se s novou deskou nadřela, nejen o tom s námi mluvil kytarista Sebastien Lefebvre. (Milan Říský)

QUENTIN TARANTINO Po stopách filmaře, který by bez hudby nebyl sám sebou. (Ondřej Horák)

R&A 2016_03 - 32-33 - Tarantino

TINDERSTICKS – S Davem Boulterem o vzniku nové desky a dalších důležitých etapách více než dvacetileté kariéry poprockových elegánů. (Pavel Zelinka)

GLEN HANSARD – Glen Hansard si na Rock & All udělal chvíli mezi přípravami na evropské turné, které ho opět zavede i do naší země. (Ondřej Horák)

BANÁN & KOVADLINA – Už dvacet let se nedotkl alkoholu, nekouří, nebere drogy, je vegan: Banán propůjčil hardcoru svůj život a hudba mu to v mnohém vrací. (Ondřej Horák)

Na vlastní uši: JIŘÍ DĚDEČEK – Zastavení nad muzikou s básníkem, zpěvákem a milovníkem všeho francouzského. (Odřej Krista)

Mistři v přítmí: JONNY GREENWOOD – Mozek Radiohead, který jako skladatel získal renomé také v moderní vážné a filmové hudbě. (Pavel Víšek)

JIŘÍ ČERNÝ Hudební kritik Jiří Černý svými články, unikátní rozhlasovou Houpačkou či Deskami na černo železnou oponu doslova provrtával a v těchto dnech slaví osmdesát let. (Čestmír Klos)

R&A 2016_03 - 45-46 - Jiří Černý

Svěženky: JACK GARRATT, FAT WHITE FAMILY, ROAM (Pavel Zelinka, Jakub Poštolka, Vojta Tkáč)

THE DICTATORS NYC – Punkoví průkopníci fungují už od roku 1973 a představují tak pomyslné pojítko mezi MC5, Stooges a následnou punkovou vlnou. (Petr Adamík)

ANVIL – Metalová legenda s velkými gesty a inspirativním příběhem. (Dan Sywala)

DON AIREY – Brilantní pianista, který nahradil Jona Lorda v Deep Purple, ve svých rozhovorech pokaždé odhalí něco nového a zajímavého. (Jan Kruml, Petr Čejka, Ivan Ivanov)

TWENTY ONE PILOTS – Pokud jste během posledního roku nežili mimo civilizaci, zaručeně jste o tomto svérázném duu museli slyšet. (Jakub Poštolka)

Voices Of Rock: DEVON GRAVES – Progmetalový pojem a zpěvák Psychotic Waltz. (Jindřich Göth)

BURY TOMORROW – Z undergroundové senzace respektovanou moderně metalovou stálicí. (Jakub Poštolka)

R&A 2016_03 - 75-76 - Bury Tomorrow

VLADIMÍR MERTA – Emocionální reportáž z koncertní oslavy sedmdesátin. (Vojtěch Lindaur)

Řekni, jak to tenkrát bylo: BIČ BOŽÍ Přestože nikdy nevyšla na žádném nosiči a objevila se pouze v příbězích majora Zemana, píseň Bič boží zná každý. (Vojtěch Lindaur)

Ozvěny amerického jihu: DWAYNE DOPSIE & žánr zydeco (Michal Bystrov)

Jazz & Blues: BEATA HLAVENKOVÁ (Pavel Víšek)

Globální kuchyně: EILEEN KHATCHADOURIAN (Petr Dorůžka)

Rock & Top: HEADSPACE, RED BARON BAND, GLENN FREY, ROMAN DRAGOUN, LUBOŠ ANDRŠT, MORTAL CABINET, KRANZ, OIOIPIRATOI

Live: Slipknot, The Ecstasy Of St. Theresa, Peter Hook, Ellie Goulding, Ian Anderson – Jethro Tull, The Residents, Kataklysm, Twenty One Pilots, Manu Delago

Recenze: Burian & Dědeček, Panic! At The Disco, Simple Plan, The Gathering, Black Sabbath, Teen, Vypsaná fixa, The Black Queen, Primal Scream, Dream Theater, The Coral, Elton John, Čisté tvary, Megadeth, ZZ Top, James ad.

R&A 2016_03 - 62-63 - recenze

(Navštíveno 836krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články