Na festivalu MG04 v Brně zahrají Mick Harvey i Dunaj

Rubrika:  Festivaly / Novinky, publikováno: 03.02.2023

Poslední květnovou sobotu, tedy 27. května, zahraje v brněnských Pisárkách v Zahrádce Na Střeláku na festivalu MG04 australský hudebník, producent a skladatel Mick Harvey. Dorazí v rámci turné, na němž představí materiál ze dvou připravovaných alb: sólovky Five Ways To Say Goodbye a kolekce duetů s mexickou zpěvačkou Amandou Acevedo. Na turné čtyřiašedesátiletého rodáka z australského Rochesteru kromě Amandy doprovází ještě multiinstrumentalista J. P. Shilo, s nímž se Mick zastavil v rámci klubové šňůry společně se Stevem Shelleym v roce 2019 v brněnském Mersey klubu, a také berlínský hudební kolektiv Sometimes With Others. Ten hraje směs rocku, drone, minimalismu, jazzu a blues, kterou prezentuje na albovém debutu Nous, vydaném na německém vinylovém labelu Grand Chess.

Mick Harvey působí scéně úctyhodných 45 let a nejvíce se proslavil jako člen The Birthday Party a The Bad Seeds Nicka Cavea, případně také svou dlouhodobou spoluprací s PJ Harvey. Hrál také v neméně známé formaci Crime & The City Solution. Jeho umělecká dráha zahrnuje kromě tuctu celovečerních filmů a četných krátkých filmů a dokumentů také 8 sólových alb. V Brně se představil na Henry Lee Festu jak samostatně, tak v rámci hvězdného projektu Ministry Of Wolves.

Originálním tuzemským hostem bude Dunaj, aktuálně trio v sestavě Vladimír Václavek (kytara, baskytara, zpěv), Josef Ostřanský (kytara, zpěv) a Pavel Koudelka (bicí, zpěv). Skupina byla původně založena v roce 1989 a patřila k hlavním představitelům brněnské alternativy. Restart nastal v roce 2018, když se hudebníci sešli při natáčení filmu Dunaj vědomí. Program jejich aktuálních vystoupení obsahuje zejména skladby z třetí řadovky Dudlay (1993), ale i tvorbu z loňského alba Za vodou.

Domácí scénu zastoupí ještě Kill The Dandies!, kteří otevřou program v 18:00. Ústřední dvojici La Petite Sonja a Hanka Manchiniho znáte z úspěšné formace Moimir Papalescu & The Nihilists, jejich současný společný projekt je ale ještě více ponořený do temné psychedelické nálady. V sestavě je doplňuje Vratislav Placheta a Petr Janák. Na start to bude pořádná nálož energie!

Po skončení živých koncertů zahrají DJs Ibe a Kevridge. Festival se nekoná pod záštitou politiků. Předprodej probíhá přes Goout, Smsticket, Ticketmaster a Ticketportal.

MG04_27-05-2023_web

red

(Navštíveno 45krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články