Program Colours Of Ostrava se rozrůstá

Rubrika:  Novinky, publikováno: 18.02.2016

Pořadatelé festivalu Colours Of Ostrava oznámili další jména, která obohatí letošní festivalový program. K těm největším patří francouzská skupina M83 a britské duo UNDERWORLD. Obě dvě kapely v Ostravě představí své nové desky. Tisková zpráva upozorňuje také na už dříve oznámené vystoupení americké dvojice THIEVERY CORPORATION, která letos oslaví 20 let existence.

Mezi novými přírůstky programu jsou dále irští KODALINE, THE VACCINES z Velké Británie a skotsko-irská kapela TREACHEROUS ORCHESTRA. Posledně jmenovaný band bude dokonce celý festival zahajovat. Jeho vystoupení by se přitom mohlo stát jedním z kategorie těch nezapomenutelných. Jedenáctičlenné těleso ve své tvorbě kombinuje prvky keltského folklóru s moderními žánry v rozpětí od rocku po elektronickou hudbu.

Zbrusu novou položkou programu letošního ročníku Colours Of Ostrava je mezinárodní diskuzní fórum Meltingpot. Půjde o sérii přednášek, diskuzí a workshopů, kterých se zúčastní významné osobnosti z různých oborů lidské činnosti. Nechybějí mezi nimi například americký spisovatel a esejista Robert Fulghum, rovněž americký historik a publicista Timothy Snyder a dále několik vědců, novinář, sportovec, lidskoprávní aktivisté a další.

Zatímco samotný festival proběhne ve dnech 14. až 17. července, program Meltingpotu začne už 12. 7. Těsně před zahájením festivalu, a to 12. a 13. 7., se rovněž odehraje třetí ročník showcaseové přehlídky Czech Music Crossroads. Na něm se v prostorách bývalého dolu Hlubina představí vždy tři kapely z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Letos se přehlídka orientuje na world music, akustickou hudbu a jazz.

Martin Zoul

(Navštíveno 184krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články