29 desek první čtvrtiny roku 2016, které byste neměli minout

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.01.2016

Z nového roku už utekly tři týdny, máme venku poslední řadovku/epitaf DAVIDA BOWIEHO, přesto ty pravé albové hody v těchto dnech teprve nastávají. Na jaké nejvýznamnější zahraniční alba se můžete těšit v prvním kvartálu L.P. 2016? A u jakých domácích alb známe datum vydání? Prohlédněte si náš seznam a načerpejte inspiraci. Proklikávací obaly by pro vás měli dovést na stránky českého vydavatele/distributora, případně na stránky kapely samotné. 

Skunk Anansie - Anarchytecture

Skunk Anansie – Anarchytecture

Comeback rockerů SKUNK ANANSIE pokračuje! Po návratové desce Black Traffic z roku 2012 přichází smečka v čele s plešatou zpěvačkou Skin s novou nahrávkou Anarchytecture. A láká na ní proklatě chytlavým singlem Love Someone Else. Tahle kapela je všechno, jen ne na odpis!

Urbánek & Mourek - Urbánek & Mourek

Urbánek & Mourek – Urbánek & Mourek

Folk rocková dvojice Vojtěch URBÁNEK a Tomáš MOUREK se našla ve vzájemné spolupráci a taky v blues, country a folku, kterými prokládají své odlehčené písničky s originálními českými texty. Léta koncertování završila vydáním stejnojmenného debutového alba propagovaného animovaným videoklipem k singlu Sousede, kdy do tématu závisti a sousedských vztahů se vloudily dějiny, násilí a uprchlíci.

Beata Bocek - O Tobje

Beata Bocek – O Tobje

Slezská písničkářka a cestovatelka BEATA BOCEK vydává čtvrté řadové album plné příběhů vypadlých z tajemné skříně pana Klose  – z szafy pana Klosa. Ať již hudbu nového alba Beaty Bocek označíme jako world folk (cítíme kořeny ve slezském a valašském folkloru), art folk nebo novodobý folk rock, nikdy se nestrefíme přesně.

Megadeth - Dystopia

Megadeth – Dystopia

Dystopia je očekávané patnácté studiové album americké thrashmetalové skupiny MEGADETH. Už koncem listopadu se kolega J. J. Šimon zamýšlel nad vypuštěnými singly, zda bude novinka stejný „Super-průser“ jako její bigbítový předchůdce. Počíst si celé zamyšleníé můžete ZDE.

Savages - Adore Life

Savages – Adore Life

Debutem Silence Yourself vpadly divoženky SAVAGES na hudební scénu pěkně zhurta. O to víc se upírají zraky směrem k následovníku Adore Life. Desku uvedl “nejhlasitější singl všech dob” The Answer, o kterém jsme vám referovali ZDE.

Suede - Night Thoughts

Suede – Night Thoughts

Britpopovým hvězdám SUEDE se stejně jako Sunk Anansie  povedl restart jejich kariéry. Ten chtějí začátkem roku potvrdit novou kolekcí Night Thoughts, ke které Brett Anderson a spol. připravili dokonce film. Po albu propagovaným párty klipem jsme psali ZDE.

Tindersticks - The Waiting Room

Tindersticks – The Waiting Room

A se stejnou koncepcí, to znamená s novou deskou podpořenou filmem, se vytasili i angličtí elegáni TINDERSTICKS. Aby ne, když s v případě The Waiting Room se jedná o jejich jubilejní, to znamená desátou řadovku. A navíc se po dlouhé době koncertně představí i v Praze. Všechny informace najdete ZDE.

Tortoise - The Catastrophist

Tortoise – The Catastrophist

Post-rocková legenda TORTOISE si dává mezi jednotlivými řadovkami stále více na čas. Po více než šesti letech připravila sedmou řadovku s obalem, který aspiruje na ocenění největší grafické šílenosti prvního čtvrtletí. Není divu, že primárně instrumentální kolekce dostala název The Catastrophist.

Steven Wilson - 4 1

Steven Wilson – 4 1

Steven Wilson, zakladatel progresivních rockerů PORCUPINE TREE, si pro své fanoušky po roce od vydání desky Hand. Cannot. Erase. další nahrávku. Podle jeho slov by šestistopé album 4 ½ mělo být jakýmsi mezistupněm mezi zmiňovanou deskou a další chystanou plnohodnotnou nahrávkou. Většina písní vznikla během tvotby Hand. Cannot. Erase., na desce bude také verze skladby Don`t Hate Me, která vznikla v rámci Porcupine Tree.

Ulver - ATGCLVLSSCAP

Ulver – ATGCLVLSSCAP

Za chaotickým názvem ATGCLVLSSCAP, který je akronymem pro všechna znamení zvěrokruhu v anglickém jazyce, se skrývá již dvanáctý zářez v diskografii norských experimentátorů ULVER. Desku, která se živě nahrávala během dvanácti šílených koncertů v Londýně na podzim 2014, si pánové vydají na svém vlastním labelu House of Mythology.

Bloc Party - Hymns

Bloc Party – Hymns

O přízeň svých fanoušků budou po delší pauze letos bojovat britští BLOC PARTY, kteří na Hymns vůbec poprvé představí basáka a klávesistu Justina Harrise. Prozatím zveřejněné singly dávají tušit, že nudit na své páté desce Bloc Party rozhodně nebudou.

Avantasia - Ghostlights

Avantasia – Ghostlights

Metalová opera AVANTASIA, za níž stojí skladatel a zpěvák Tobias Sammet z EDGUY, slibuje další nadstandartní hudební zážitek. První singl Mystery of a Blood Red Rose hodlá zabojovat v našich končinách nepříliš vyhlášené Eurovizi, kde je Avantasia kandidátem za Německo. S nákladnou show se na jaře představí i v Praze. Kdy? Najděte si v našem seznamu koncertu ZDE.

Dream Theater - The Astonishing

Dream Theater – The Astonishing

Nestoři progresivního pojetí metalu DREAM THEATER ani letos nehodlají šlápnout na brzdu, ba naopak. The Astonishing je ambiciózní dvojalbum s dvouhodinovou stopáží a pevně daným konceptem. Bude vyprávět příběh skupiny rebelů, která usiluje o svržení despotické vlády.

Prong - X (No Absolutes)

Prong – X (No Absolutes)

Metaloví PRONG, v jejichž řadách se od roku 1986 vystřídala již pěkná řádka hudebníků, zaútočí na naše sluchovody již desátou deskou. X (No Absolutes) slibuje kromě dunivých refrénů a agresivních riffů především progres v podobě více technického pojetí metalu. Jak to dopadne, se dozvíme již 5. února.

SIA - This Is Acting

SIA – This Is Acting

Dalším kandidátem na nejšílenější obal prvního čtvrtletí atakuje australská zpěvačka SIA. Na albu This Is Acting spolupracuje s britskou zpěvačkou a producentkou FKA Twigs a prý se dočkáme pěkně šílených refrénů. Pak obal leccos vysvětluje.

The Cult - Hidden City

The Cult – Hidden City

Začátkem února se veřejnosti otevřou městské hranice nového alba rockerů THE CULT. Hidden City završí trilogii alb, jejichž ústředním motivem bylo vykoupení a znovuzrození. Za producentskou seslí znovu sedí proslulý Bob Rock a první singly naznačují poměrně silný zážitek…

DIIV - Is The Is Are

DIIV – Is The Is Are

Zlobivý chlapec Zachary Cole Smithe je venku z drog i vězení a přináší novou muziku.
Nečekaný úspěch debutu post-punkových DIIV vyslal jejího šéfa na pěkně divokou horskou dráhu. Upadl do drogových eskapád a ještě k tomu přibral stejně postiženou indie hvězdičku Sky Ferreira. O inspiraci na Is The Is Are bylo postaráno.

Elton John - Wonderful Crazy Night

Elton John – Wonderful Crazy Night

Britský zpěvák a skladatel ELTON JOHN vydá v únoru nové studiové album. Jeho v pořadí třiatřicátá studiová deska dostala název Wonderful Crazy Night. O produkci desky, kterou zpěvák natáčel ve věhlasných studiích The Village v Los Angeles, se postaral věhlasný T-Bone Burnett.

Kanye West - SWISH

Kanye West – SWISH

“Největší rocková hvězda všech dob”, “kandidát na prezidenta USA” a stále ještě raper a producent KANYE WEST zaútočí již za pár týdnů na posluchače novou řadovou deskou. Minulá Yeezus byla adrenalinovou záležitostí, takže od SWISH můžeme očekávat doslova cokoliv.

Animal Collective - Painting With

Animal Collective – Painting With

ANIMAL COLLECTIVE své nové album Painting With, které vyjde 19. února a patří mezi vůbec nejočekávanější indie desky první poloviny letošního roku, uvedli poměrně nevšedně. Koncem listopadu ho nechali streamovat na letišti v Baltimoru, svém domovském městě. Prý inspirováni Ramones, pozvali do studia Johna Calea!

Simple Plan - Taking One For The Team

Simple Plan – Taking One For The Team

Kanadská pop-punková stálice letos na jaře konečně vydá očekávanou nahrávku, na níž usilovně pracuje od roku 2014. Ačkoli pilotní singl I Don`t Wanna Go To Bed znamená odklon k popovějšímu pojetí, lze očekávat, že SIMPLE PLAN budou pokračovat tam, kde v roce 2011  na poslední nahrávce Get Your Heart On skončili.

Anthrax - For All Kings

Anthrax – For All Kings

Dlouhých pět let čekali fanoušci thrashmetalových matadorů na nové album. Čekání je u konce a bude velmi zajímavé sledovat, jak se u ANTHRAX předvede kytarista Jon Donais, jenž ve formaci nahradil Roba Caggianiho.

Bonnie Raitt - Dig In Deep

Bonnie Raitt – Dig In Deep

Protřelá zpěvačka a skladatelka BONNIE RAITT prožívá úspěšné období. Před čtyřmi roky sklidila za doposavad poslední řadovku Slipstream čtyři ocenění Grammy. Následovalo milořádně úspěšné dvouleté koncertní turné, na které chce zpěvačka navázat jubilejní dvacátou řadovou deskou Dig In Deep.

The 1975 - I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It

The 1975 – I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It

Přípravy na vydání druhé řadovky jsou u milovaných i nenáviděných THE 1975 v plném proudu. Jejich novinka s jednoduše zapamatovatelným názvem Like It When You Sleep For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It je ohlášena už na 26. února a skupina se na ní pasuje do role znovuobjevitelů kvalitního popu. Pro mladé dívky zřejmě o to větší důvod si kvůli zpěvákovi Mattovi Healymu rvát rodidla, pro jiné poslední hřebíček do rakve slibně se rozjíždějící kariéry indie rockové kapely.

Oldřich Janota - Retrospektivní 8CD

Oldřich Janota – Retrospektivní 8CD

Archivní komplet, který obsahuje nejen řadu nikdy nevydaných nahrávek, ale i zcela nové studiové skladby. OLDŘICH JANOTA je velkou ikonou českého alternativního folku a řada jeho písní má velké množství podob. Alespoň částečně zmapovat rozsáhlou tvorbu této legendy má retrospektivní komplet o osmi discích nazvaný lepidárně Retrospektivní 8CD.

The Coral - Distance Inbetween

The Coral – Distance Inbetween

Návrat ostrovních indie rockerů THE CORAL je skutečností! Album Distance Inbetween je první kolekcí po pětiletce ticha, během které si členové od sebe i do svých zmlsaných fanoušků řádně odpočinuli. Album je prý inspirováno osmdesátkovými hračkami, zvukem Krautrockových kompilací a albem Muddyho Waterse Electric Mud a temně krásnými fotografiemi Gregory Crewdsona. 

Primal Scream - Chaosmosis

Primal Scream – Chaosmosis

Skotští rockeři PRIMAL SCREAM přichystali na 18. březen letošního roku nové album nazvané Chaosmosis. Stejně jako u předchozí desky More Light se o vydání tentokrát postará jejich vlastní label First International a to jsou, ktomě dat jejich britských vyprodaných koncertů, zatím jediné informace, které o desce víme.

Soul-Asylum-Change-of-Fortune

Soul Asylum – Change Of Fortune

Ostřílení SOUL ASYLUM se po čtyřech letech hlásí s novou deskou Change Of Fortune. Tu podpořili fanoušci v crowdfunding kampani a dočkají se nakonec výsledku 18. března. Album se prý blíží soundu Toma Pettyho, takže asi nic zajímavého pro rungeové fanatiky.

Underworld - Barbara Barbara, we face a shining future

Underworld – Barbara Barbara, we face a shining future

Britské elektronické duo UNDERWORLD o sobě dává konečně vědět. Po téměř šesti letech od poslední řadovky Berking a čtyři roky od příspěvků dua na kompilaci Isles of Wonder vydané při příležitosti olympiády v Londýně, se můžeme těšit na nové studiové album Barbara Barbara, We Face A Shining Future, kterého se dočkáme v březnu.

Další desky, kterou jsou na spadnutí:
The Afghan Whigs, ANOHNI (Anthony Hegarty), Band Of Horses, Bat For Lashes, Beck, Cat Power, Explosions In The Sky, Gorillaz, Grizzly Bear, Holy Fuck, The Horrors, Japandroids, The Jesus & Mary Chain, Kings Of Leon, Lady Gaga, The Last Shadow Puppets, Los Campesinos!, M.I.A., M83, MGMT, Nine Inch Nails, The Offspring, PJ Harvey, Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Run The Jewels, Sigur Ros, Sleigh Bells, Spiritualized, Teenage Fanclub, Vampire Weekend, Warpaint, White Lung, The xx

Pavel Zelinka, Jakub Poštolka

(Navštíveno 1 485krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články