Iggy Pop nazpíval píseň pro film. Je temná jak noc!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 18.01.2017

Téměř sedmdesátiletý Iggy Pop v posledních měsících zažívá návrat na výsluní popularity. V loňském roce vydal výbornou desku Post Pop Depression (recenze ZDE), na jejímž vzniku spolupracoval s frontmanem QUEENS OF THE STONE AGE Joshem Hommem (který ji i produkoval) a vyjel na úspěšné turné. V jeho rámci jsme ho mohli vidět i v Praze, když v červnu vystoupil v rámci festivalu Metronome (fotogalerie ZDE). Kdo koncert nestihl, může mu jako slabá náplast posloužit živák Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall, který vyšel v říjnu.

Filmový režisér Stephen Gaghan si ho navíc vybral, aby nazpíval ústřední píseň k novému filmu Gold s Matthewem McConaugheyem v hlavní roli. Snímek je natočen podle skutečného příběhu těžebního skandálu společnosti Bre-X Mineral z počátku 90. let a svou premiéru si odbude 27. ledna. Do našich kin dorazí 16. února.

 

Skladba Gold vznikla ve spolupráci Popa a producenta Danger Mouse, podíleli se na ní i režisér filmu a hudební skladatel Daniel Pemberton. Klasickou produkci zpěváka ale vůbec nepřipomíná, píseň je v pomalém tempu, má temnou atmosféru a ponurou náladu. Iggyho projev ani není surový a ukřičený jako dřív, spíše připomíná pozdní tvorbu Leonarda Cohena. Skladba má být ve filmu použita v jedné ze závěrečných scén, kdy by měla dokreslit atmosféru už tak temného snímku..

Gold byla letos nominována na Zlatý glóbus za nejlepší původní píseň, bohužel ale cenu nakonec získala skladba City Of Stars z filmu La La Land.

Aleš Lochman

(Navštíveno 287krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články