Peter Gabriel zveřejnil novou skladbu

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.06.2016

Když začátkem června zemřel bývalý boxer Muhammad Ali, bylo to mnohými popsáno jako konec jedné éry. Éry, která zrodila globální ikony, jež inspirovaly druhé bez ohledu na to, jestli byli fanoušky zrovna toho odvětví, ve kterém ony ikony excelovaly. O boxu jste tak nemuseli vědět vůbec nic, abyste znali jméno Muhammada Aliho a ideály lidské rovnosti, za které se tenhle chlapík mimo ring zasazoval.

Jedním z těch, kdo boxerské legendě po její smrtí vzadli hold, byl hudebník Peter Gabriel. Minulý týden na svém kanálu na YouTube zveřejnil skladbu I’m Amazing, která je údajně osudem Muhammada Aliho částečně inspirovaná. Gabriel ji přitom napsal už před několika lety, podle svých slov se ji ale rozhodl zveřejnit právě nyní, „kdy tolik lidí oslavuje jeho život a zamýšlí se na tím, čeho dosáhl“.

Sedm a půl minuty dlouhá skladba je hudebně značně komplexním dílkem, to nejdůležitější se ale odehrává v jejím textu. Jeho prostřednictvím Gabriel ujišťuje posluchače, že jakékoli obtíže lze překonat pomocí síly lidského ducha. „Podívej se na mě / Co všechno dokážu / Protože jsem úžasný“ opakuje v refrénu Gabrielův zkreslený hlas. Muhammad Ali by měl z takové pocty určitě radost!

Martin Zoul

(Navštíveno 235krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články