David Lynch bude mít vlastní festival

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.06.2016

Toužili jste někdy po tom, octnout se uvnitř scény některého z filmů Davida Lynche? Letos v říjnu se vám tohle přání může splnit. Sedmdesátiletý režisér a hudebník totiž dělá kurátora festivalu, který proběhne 8. a 9. října v losangeleském Ace Hotelu. Přehlídka dostala název Festival Of Disruption a kromě koncertů nabízí i řadu dalších lákadel.

V hudební části festivalu se představí různorodá směsice umělců, mezi kterými nebudou chybět Robert Plant s kapelou THE SENSATIONAL SPACESHIFTERS, ST. VINCENT či JON HOPKINS. Na programu jsou i jména, která jsou přímo spojena s Lynchovou filmovou tvorbou, například jeho dvorní skladatel Angelo Badalamenti. Kapela XIU XIU a zpěvačka SKY FERREIRA zase zahrají set složený z písní z filmu a seriálu Twin Peaks.

Mimohudební program festivalu bude zahrnovat přednášky osobností jako jsou architekt Frank Gehry, filmař Mel Brooks nebo Chris Stein a Debbie Harry ze skupiny BLONDIE. O svých zkušenostech s natáčením s Davidem Lynchem se podělí herci Kyle Lachlan a Laura Dern. K vidění budou též vybrané Lynchovy filmy, včetně nepříliš známých krátkometrážních snímků. Dojde i na taneční představení, výstavy fotografií či workshopy transcendentální meditace, které je David Lynch velkým propagátorem.

Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek na festival poputuje Lynchově nadaci, která se právě prostřednictvím trancendentální meditace snaží pomoci lidem ohroženým chronickým stresem a z něj plynoucími negativními jevy. Mezi osobnosti, které David Lynch Foundation veřejně podporují, patří například bývalý americký prezident Bill Clinton, režisér Martin Scorsese či hudebník Paul McCartney.

Martin Zoul

(Navštíveno 167krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články