Nový singl ohlašuje čtvrté album White Lies. Formace zahraje v Praze

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.06.2016

Britská indierocková trojice WHITE LIES o sobě naposledy dala vědět v roce 2013, kdy vydala své třetí album Big TV. Nyní oznámila, že na podzim vydá novou kolekci písní pod názvem Friends. Prvním singlem z chystané čtvrté desky je skladba Take It Out On Me, kterou White Lies představili na svém účtu na SoundCloudu.

Pracovní název singlové skladby zněl 89-1-3. Podle baskytaristy Chrise Cavea její vznik inspiroval pomatenec, který jistému kamarádovi komentoval fotky na Instagramu ve stylu citací z Bible. „Z jeho profilu jsem zjistil, že žije v nějakém odlehlém srubu a má takového krvežíznivého psa,“ líčí Cave. „Zveřejňuje videa, ve kterých cituje náhodná čísla. Z legrace jsem je zkusil zhudebnit, dopadlo to ale tak dobře, že se všichni shodli, že by to měl být první singl.“

Vydání alba Friends doprovodí rozsáhlé evropské turné, které White Lies zavede i do České republiky. 4. listopadu vystoupí v pražském Lucerna Music Baru, který je uvítal už před třemi lety v rámci turné k desce Big TV. Celkově půjde už o čtvrtý koncert White Lies v České republice. Poprvé se u nás představili v roce 2009 na už neexistujícím Planet Festivalu, který se konal na letišti v Táboře.

Martin Zoul

(Navštíveno 153krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články