V aukci se prodal pramínek vlasů Davida Bowieho

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.06.2016

To, že mrtvé celebrity jsou schopné generovat značné sumy peněz, je známá věc. Dobře to ví i majitelé aukčních domů, kteří čas od času připraví nějakou tu speciální dražbu předmětů spojených se známými osobnosti. V jedné takové se o víkendu prodal pramínek vlasů Davida Bowieho, a to za částku dosahující v přepočtu téměř 450 tisíc korun. Stalo se tak v dražbě pořádané v Los Angeles aukčním domem Heritage Auctions.

Pramínek Bowiemu ustříhla někdejší parukářka z londýnského muzea voskových figurín Madame Tussauds, která v roce 1983 pracovala na účesu Bowieho figuríny. Po třiatřiceti letech se cenný úlovek rozhodla prodat právě aukčnímu domu Heritage Auctions, který jej zařadil do své sobotní aukce tzv. memorabilií.

V téže aukci se prodal například personalizovaná žlutá kytara patřící v minulosti Princeovi. Za tu zaplatil nový majitel v přepočtu téměř 3 400 000 korun. Stal se jím majitel klubu amerického fotbalu Indiana Colts Jim Irsay, který se pyšní sbírkou historických hudebních nástrojů takových velikánů, jako jsou Jerry Garcia, John Lennon nebo Bob Dylan.

Řadu položek do aukce poskytli správci odkazu Whitney Houston. Ke koupi tak byly například kostýmy, které Houston nosila na koncertech, ale také různá ocenění, která za svou kariéru nasbírala, nebo dokonce cestovní pasy. Mezi dalšími položkami aukce zaujme například paruka Elizabeth Taylor z filmu Kleopatra, vojenská bunda Elvise Presleyho či humidor (skříňka pro uchovávání doutníků ve vlhkém prostředí) Franka Sinatry.

Martin Zoul

 

David Bowie: Modern Love

https://www.youtube.com/watch?v=1hDbpF4Mvkw

(Navštíveno 168krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články