Lindsey Buckingham opouští Fleetwood Mac

Rubrika:  Novinky, publikováno: 10.04.2018

Kytarista a jeden z hlasů Fleetwood Mac, osmašedesátiletý Lindsey Buckingham, po 22 letech opouští svou formaci. Podle magazínu Rolling Stone byl Buckingham vyhozen, a to kvůli sporům ohledně nadcházejícího britského turné, které startuje 10. dubna. Kapela už ale oznámila náhradu – jeho místo zastoupí Mike Campbell ze skupiny Heartbreakers a Neil Finn z Crowded House.

Fleetwood Mac byli vždy o úžasné kolekci písní, které jsou zahrány s uníkátním mixem hudebních talentů. Během hraní s Mikem a Neilem zafungovala chemie a kapela si uvědomila, že tohle je ideální kombinace, které jde ruku v ruce se stylem Fleetwood Mac,” informoval o změnách v sestavě frontman Mick Fleetwood s tím, že kapela na svém turné kromě osvědčených hitů zahraje i rarity, které na koncertech běžně publikum neslyší. O konci Buckinghema se ovšem Fleetwood zmiňuje jen krátce: “Lindsey Buckingham už nebude s kapelou na tomto turné vystupovat. Přejeme mu jen to nejlepší,” stojí v prohlášení.

Jde již o druhý odchod Buckinghama z Fleetwood Mac. Poprvé formaci, k níž se přidal v roce 1975 a  hodně napomohl její mezinárodní slávě, opustil v roce 1987, krátce po vydání desky Tango In The Night. Nejprve se vrátil na koncert v roce 1993, který Fleetwood Mac odehráli na inauguraci amerického prezidenta Billa Clintona, a o čtyři roky později se ke kapele opět připojil nastálo. V roce 1998 byl jako člen Fleetwood Mac uveden do Rock`n`rollové síně slávy.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 217krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články