5 tipů redaktorů Rock & All na červnová alba

Rubrika:  Novinky, publikováno: 21.05.2017

Jakub Poštolka: ALL TIME LOW – Last Young Renegade (vychází 2. června)

Dva roky po albu Future Hearts, které se s přehledem stalo doposud nejúspěšnější nahrávkou jejich dosavadní kariéry, se o slovo opět hlásí pop-punkoví All Time Low. A zdá se, že tentokrát hodlají cílit ještě výš. Dosáhnout toho chtějí albem, na němž podle svých slov hodili svou minulost za hlavu a chystají objevovat nové věci. Co si pod tím představit? Podle čtveřice zveřejněných singlů půjde o textově vyspělou nahrávku, na níž se All Time Low definitivně posunou do vod mainstreamového rocku, kam už nakoukli právě se zmíněnou poslední deskou. Což ovšem nemusí být špatně, jak dokazuje například první singl Dirty Laundry, chytře napsaná pop-rocková skladba s vkusnými elektronickými prvky, které rozhodně nepůsobí jako kýč dohozený producenty ve studiu. Podle aktuálně zveřejněné novinky Nice2KnowU si na své přijdou i ti, pro které je formace synonymem pop-punkových riffů a zatraceně chytlavých refrénů. Jedno je jisté – o All Time Low se bude během letošního léta ještě hodně mluvit.

Aleš Lochman: WEDNESDAY 13Condolences (vychází 2. června)

Joseph Poole, známý pod svým pseudonymem Wednesday 13, vydává zpočátku června své už sedmé sólové studiové album. Zpěvák a kytarista hororpunkových FRANKENSTEIN DRAG QUEENS FROM PLANET 13 se do povědomí širšího posluchačstva dostal v roce 2002, když spojil síly s bubeníkem Joeym Jordisem ze SLIPKNOT, se kterým dali vzniknout projektu MURDERDOLLS. Po jeho rozpadu se dal na sólovou dráhu a ve stejném hudebním ražení brázdí svět dál s pořádně krvavými hororovými příběhy.

I u nás velmi známý projekt se pro sedmou řadovku spojil s producentem Chrisem Harrisem (alias Zeuss), se kterým vytvořili velmi silný a hutný zvuk. Od punkových začátků tedy k metalové tvrdosti, což sám hlavní aktér stvrdil smlouvou s výhradně metalovým vydavatelstvím Nuclear Blast. Čekat by nás tak měla údajně nejtvrdší placka v hudebníkově historii, která v kombinaci s křišťálově čistým zvukem a pořádnou dávkou krvavých písní bude soundtrackem nejedné halloweenské párty (a ne jen jí). Prvním zveřejněným videoklipem předpoklady jen potvrdil.

Jan Tesař: Lindsey Buckingham/Christine McVieLindsey Buckingham/Christine McVie (vychází 9. června)

Původně to mělo být album kompletních Fleetwood Mac v sestavě z doby bestselleru Rumours (1977), ale Stevie Nicks nakonec dala přednost sólovému, mírně archivnímu projektu 24 Karat Gold: Songs from the Vault, takže nakonec zůstalo ve hře duo Buckingham/McVie, podpořené ovšem rytmikou z bývalé kapely – Mickem Fleetwoodem a Johnem McVie. Ovšem není důvod k nějakému zklamání. Lindseyho stále baví se hrabat v šesti strunách a lovit v nich zasněné, mírně neurotické melodie, a Christine se svým nekomplikovaným, hitovějším přístupem jistě dokáže zafungovat jako potřebný protipól. Pilotní tři singly In My World, Feel About You a Sleeping Around the Corner tomu alespoň nasvědčují – vůbec totiž nezní špatně. Jak vidno, Buckinghamova vybrnkávání bude zajisté dostatek, společných vokálů jakbysmet, ale doufejme, že Christine občas přesedne od synťáků a sekvencerů k akustickému pianu, jinak hrozí přílišná sterilita.

Petr Adamík: RANCID – Trouble Maker (vychází 9. června)

Už od prosince roku 2015 makali kalifornští Rancid na své deváté řadové desce. Trouble Maker, na kterou se nakonec dostalo sedmnáct nových skladeb (ty, které se „nevlezly“, budou součástí deluxe edice) vychází 9. června. Dle zatím dvou vypuštěných singlů Ghost Of A Chance a Telegraph Avenue lze usuzovat, že se pojede na stejné vlně jako na posledních albech. Je trochu škoda, že už se chlapi z Rancid nepouštějí do větších experimentů s jinými žánry, tak jako to předvedli na svém majstrštyku Life Won´t Wait z roku 1998. Jisté ale je, že novinka za ostatními počiny kapely nebude nijak zaostávat a nabídne solidní porci melodických a zpěvných punkovek. Jako obvykle se produkce ujal Brett Gurewitz (Bad Religion) a už jen tento fakt by měl zaručovat, že nic nebude odbyto. Zajímavostí pak je, že na obalu desky se poprvé od debutu z roku 1993 objevilo původní logo kapely. Evropské turné k albu sice začíná už 4. června, leč v České republice se během něj Rancid neukážou.

Milan Říský: STONE SOUR – Hydrograd (vychází 30. června)

Po obrovském úspěchu dvojalba House Of Gold & Bones se smečka kolem zpěváka Coreyho Taylora rozhodla, dle jejich slov, na úspěch navázat. V jejich týmu už sice není Taylorův spoluhráč ze SLIPKNOT Jim Root, to však, alespoň dle zveřejněných ukázek, kapele na kvalitě neubralo. „Jsem nadšený. Je to první album, na kterém pracujeme s basákem Johnem Chowem a naším novým kytaristou Christianem Martuccim, a zatím se zdá, že vznikly snad ty nejlepší písně,“ avizoval ze studia Taylor. Koncem dubna naservírovali dychtivým fanouškům hned dvě nové písně – svižnou Fabuless a melodičtější Song #3. „Je tam všechno – trochu hard rocku, rock’n’rollu, dokonce i drobet punku. Ale hlavně je v těch písních mraky energie, úplně vás to rozdrtí,“ tvrdí zpěvák. Hydrograd nabídne celkem patnáct skladeb a jediné, čeho se tak trochu bojíme, je jejich kvalitativní vyrovnanost. Stone Sour sice většinu své kariéry plodí solidní muziku, ale třeba nahrávka Audio Secrecy za ostatními zářezy v diskografii tak trochu zaostává.

 

(Navštíveno 284krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články