Laibach na nové desce koketují s Nietzschem...

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.04.2017

Kolem kontroverzních Slovinců LAIBACH se aktuálně odehrává hromada věcí. Nejdříve vás seznámíme s faktem, že kapela připravila k vydání nové album. To vyjde 17. července péčí vydavatelství Mute records a dostane název Also Sprach Zarathustra. Hudba, kterou najdeme na desce, byla původně vytvořena pro divadelní prezentaci. Jak už mnohý čtenář pochopil, téma představení vychází ze stejnojmenného filozofickém románu Friedricha Nietzscheho. S tímto představením se Slovinci poprvé představili publiku v březnu loňského roku. Aktuálně je téma režírované Matjažem Bergerem prezentováno v Divadle Anton Podbevšek (APT) v Novom Meste ve Slovinsku.

Laibach - Also Sprach Zarathustra

Předloňský průnik LAIBACH na pódium diktátorské Severní Koreji (psali jsem ZDE) aktuálně představuje dokument Liberation Day režiséra Mortena Traavika popsaný časopisem MOJO jako “vtipné, znepokojující, ozřejmující a někdy i ponuré ponoření do anomálního komunistického zrcadlového světa… “. “Den osvobození” je momentálně promítán na filmových festivalech po celém světě. Termíny českého seznámení s dokumentem už máme za sebou (březen v rámci festivalu Jeden svět), další po celém světě následují. Sledujte nejnovější informace na www.liberationday.film.

V den Svátku práce, tedy 1. května, se navíc soubor vrátí do Koreje znovu. Tentokrát ovšem nepůjde o zemi v severní části poloostrova, slovinští avantgardisté zahrají na Mezinárodním filmovém festivalu v Čondžu (Jeonju) v Jižní Koreji. Laibach byli prvním “západním” hudebním ansámblem, který se představil naživo v KLDR, nyní budou pochopitelně i první, kdo zahrál v Severní i Jižní Koreji. Kromě asijského výletu se kapela 11. a 12. května chystá mimo jiné i vystoupení v izraelském Tel Avivu.

Pavel Zelinka

(Navštíveno 243krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články